[96l] Gupikarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przemku, po rozmnożeniu się gupików zostaw sobie same samce. Są piękne i wytrzymałe. Ja tak u siebie zrobiłam dwa lata temu, zostawiłam sobie ponad 20 sztuk samych samców, w akwarium ma wesoło, ruchliwie i kolorowo (jest jeszcze kilka molinezji).

Moim zdaniem gupiki są naprawdę niedocenianym gatunkiem ryb, a warto je trzymać. W Polsce problem zawsze polega na dostępności zdrowych ryb tego gatunku w handlu, ale można samemu się przyłożyć i sobie zdrowe ryby wyhodować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

BARA W pierwszej kolejnosci witam po dluuugiej przerwie. Bardzo dawno mnie tu nie bylo. Akwarystyka niestety muisala byc odlozona na bok a relalizacja marzen jeszcze dalej odsunieta w przyszlosc.

Wspomnialas o molinezjach czyli woda twarda i zasadowa. W moim przypadku niestety zbiornik (96l) jest za maly na jakikolwiek gatunek molinezji. Chyba ze sie myle?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przemku, jest mi miło z Tobą pisać po przerwie. Mam nadzieję, że pieski mają sie dobrze?

W 96l trudno jest trzymać molinezje poza odmianą Black Molly (dorasta do 6-7cm), ale nie wiem, czy jest dostępna w Brazylii.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

BARA Jesli molinezja Black Molly jest mozliwa w 96l i nie kloci sie co do wymagan z gupikami to bylbym bardzo rad. W czasach licealnych byla to moja ulubiona rybka. Zaraz po neonach Inessa. I bez problemu jest dostepna w Brazylii. Teraz nawet spojrzalem na strone sklepu gdzie jestem zarejestrowany i maja aktualnie w ofercie 8 odmian molinezji w cenach miedzy 2,50 a 12,00 RS (niemal identyczna wartosc w PLN).

Mozesz mi doradzic czy rzeczywiscie moge polaczyc Black Molly z gupikami w akwarium 96l? Jesli tak to jakie ilosci proponujesz? I co sadzisz o kiryskach w wodzie lekko zasadowej i lekko twardej? Pytam bo wertujac temat znalazlem ze kirysek spizowy i albinos toleruja taka wode.

A psiaki maja sie dobrze. Aktualnie mam 3. Do 2 suczek ze zdjec, ktore tu umiescilem, dolaczyl jeszcze psiak. W zasadzie to sam sie adoptowal ktoregos dnia w bramie przed moim domem :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kiryski sobie odpuść przy molinezjach Black Molly, bo te lubią czasowe solenie i dla ich zdrowia (skóry) solenie jest wskazane. Można je trzymać z gupikami, a litraż jaki masz jest dla nich odpowiedni moim zdaniem.

Przemku: neony Innesa, a nie "Inessa".
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

BARA Caly czas robie ten sam blad - podwojne S zamiast podwojnego N :D

Black Molly pokaze w zoologu moim dziewczynkom. Jak bedzie sie podobac to wlacze kilka sztuk do obsady (1+3?). Ewentualnie platki. Tez w zaleznosci od gustu nie mojego. W sumie gupikarium nie bedzie moje :D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Pshemko Brasil czarnule rosną dosyć duże. Wg mnie 60 cm to zdecydowanie dla nich za mało. Nawet liberalne pod tym względem źródła krzyczą o 80 cm.

Pozdrawiam
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie doczytalam, że to akwarium ma 60cm długości, standardem jest 80x40x30. Jak czytam 96l to mam na myśli właśnie te wymiary. Nie inne.

Jeżeli tak, to Neurochirurg ma racje. Minimalna długość zbiornika dla Black Molly to 80cm i w tym przypadku Przemku, Twoje akwarium jest dla nich za małe. Przepraszam za wprowadzenie Cię w błąd, moje niedopatrzenie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

BARA Neurochirurg Faktycznie akwarium dla dziewczyn bedzie stosunkowo krotkie. Dostepna powierzchnia w ich pokoju to blat 65x45 i pod ten rozmiar znalazlem w sklepie on-line akwarium 60x40x40. Takie krotkie 96l. Stad tak wiele problemow z dobraniem towarzystwa dla gupikow.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Pshemko Brasil Platki im się spodobają. Moja mała (7 lat) uwielbia czerwone rybki. Teraz mam mieczyki :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Neurochirurg Moja ma 6 lat. I w sumie bardziej dla niej bedzie akwarium. Bo starsza ma wymagania - chce szynszyle.

Wracajac do rybek - dziekuje wszystkim za pomoc. Kto by pomyslal ze tak ciezko skomponowac obsade z gupikami.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Pshemko Brasil pisze:Kto by pomyslal ze tak ciezko skomponowac obsade z gupikami.
No jak to kto? Ja :P od początku Ci o tym pisałam :D

Pomyśl jeszcze o krewetkach - jako towarzyszach dla gupików.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

kurka Od samego poczatku nie. Dopiero od drugiego postu :)
ODPOWIEDZ