Problem z filtrem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Fajnyskalar
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2016 18:34
Lokalizacja: Daleko w huśtawka

Odpp

Post autor: Fajnyskalar »

Mam problem z filtrem , Mam założony pojemniki na ceramikę i gąbka, na początku wszstko chodzi napowietrza a po jakimś czasie przestaje napowieyrzac i po położeniu po jego ręki strumień jest bardzo słaby. WydajWydaje mi sie ze przyczyną jest gąbka bo strasznie ja zasysa a jak trochę odsune gabke to odrazu leci mocniej i tak chwilkę i z powrotem sasysa i nie leci
112
5 skalar
4 gurami
1 grotolaz
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat wydzieliłam z dyskusji o obsadzie. Proszę zakładaj odpowiednie tematy w odpowiednich działach.

Twój post jest niezrozumiały, opisz dokładniej proszę w czym jest problem. Podaj markę i model filtra.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

WydajWydaje mi sie ze przyczyną jest gąbka
może trzeba ja wypłukać bo się zapchała?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Fajnyskalar
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2016 18:34
Lokalizacja: Daleko w huśtawka

Odp

Post autor: Fajnyskalar »

Barbaro admin lub ktoś napisał że mam umieścić je tu
Filtr to aquarel turbo 1000 ,
Nie ona jest czysta z zewnątrz oraz w środku . Czy moz0we jest to że jest za gesta? W sumue sumie jest orginalna

Czy mogę zrobić to tak ze ten filtr bd filtrowal mechaniczne oraz z ceramiką i myślałem nad węglem . A do napowietrzenie użyje brzeczyk .

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
112
5 skalar
4 gurami
1 grotolaz
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Jeśli dobrze rozumiem, problem polega na tym, że z filtra nie lecą bąbelki? Jeśli tak, to nie ma się czym przejmować, tak ma być. :) W większości przypadków, dodatkowe napowietrzanie nie jest potrzebne.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

W Aquaelu robilem taki patent, trzpien z gabka wywalilem i ukladalem kaskade z roznej gradacji gabek, od duzych do najdrobniejszych oczek, na koniec wata i dalej byl zeolit, wegiel, i gabka cienka zeby chronic wirnik. Sprawowal sie super, woda byla krysztalowa, przeplyw mega dobry. Na babelki to proponuje podmuchac w rurke bo czasem sie zapowietrza.

Do 112L uzywalem Aquael'a 750 z UV, ktorego zamienilem pozniej na kubelek i chodzi tak bez natleniania, mam deszczownice, ktora porusza tafle wody i to wszystko :D
Fajnyskalar
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2016 18:34
Lokalizacja: Daleko w huśtawka

Odpp

Post autor: Fajnyskalar »

Aha okej narazie nich bd jak jest potem ewentualnie dokupie brzeczyk . Jeszcze jedno pytanie mam , czy dawać do filtra węgiel aktywny ? Akwarium dojrzewa , mam w min też ceramikę , jest coa lepszego
112
5 skalar
4 gurami
1 grotolaz
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Węgiel aktywny stosujemy tylko w celu chemicznego oczyszczenia wody, np. po leczeniu. W tej chwili daj ceramikę, węgiel nie jest Ci potrzebny.
Napowietrzanie jest zbędne. Wylot wody z filtra powinien po prostu poruszać powierzchnię wody w akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ