Narybek babki złotej

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Narybek babki złotej

Post autor: takkkio »

Cześć,

Lada dzień wykluje mi się około 200 sztuk babki złotej. Zastanawiam się czym żywić te maluchy. Ktoś ma doświadczenia w karmieniu małych ryb mięsożernych? Kupiłem "nobil fluid artemia" firmy JBL ale martwię się, że nie zechcą jeść nieruszającego się pokarmu - tak jak rodzice. Mam też mrożonego oczlika. W internecie wyczytałem, że dobrym pokarmem będą Węgorki octowe. Może ma ktoś doświadczenie w ich hodowli?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Hej,

Z góry przepraszam, że piszę posta pod postem, ale sprawa jest dość pilna, a odpowiedzi brak. Część narybku już samodzielnie pływa. Niestety larwy nie zwracają uwagi na gotowy pokarm. Zamówiłem dziś "starter" węgorków octowych i założyłem w butelkach 2 kolonie fitoplanktonu (jedna z wodą z akwarium + trochę roślin, druga z wodą po rozwielitkach, które hodowałem latem na balkonie).

Niestety na efekty pierwszego i drugiego przyjdzie mi czekać przynajmniej do poniedziałku. Czy ktoś ma jakieś pomysły jak nakarmić te maluchy? Bardzo je polubiłem i szkoda by było gdyby część padła z głodu...
60x30x40 tetraodon biocellatus, brachygobius xanthozona
25x25x25 -Planorbella duryi
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

takkkio pisze:nobil fluid artemia
To bardzo dobry pokarm. Stosuj go przez pierwsze 4 tygodnie.
Ale juz po 2 tygodniach mozesz zaczac z dokarmianiem swiezo wyklutym solowcem artemii.
Marcin.
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Witam,

Po czasie muszę dać negatywną recenzję nobil fluid artemia. Jest relatywnie drogi, ryby nie chciały go jeść, mocno zanieczyszczał wodę. Narybek karmię węgorkiem octowym, którego recenzję napiszę w osobnym poście.
60x30x40 tetraodon biocellatus, brachygobius xanthozona
25x25x25 -Planorbella duryi
ODPOWIEDZ