Pokarm dla neonków

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Pokarm dla neonków

Post autor: michal78 »

Zasiedliłem akwarium neonkami czerwonymi (10sztuk) mają po ok. 2cm. Są to moje pierwsze ryby po 20letniej przerwie w akwarystyce i nie bardzo wiem co im dawać. Kupiłem "mini granulat" tropicala ale jest on jednak trochę za duży na ich mordki, niewiele większe bystrzyki również mają z nim problemy i wypluwają (a nawet kiryski po podniesieniu z dna mają problem z połknięciem). Nie wiem czy istnieje mniejszy granulat , może w tej sytuacji płatki ? Kupiłem tez pokarm mrożony, taki zestawik 30 porcji różnych typów : ochotka, szklarka, solowiec, lasonóg, komar, rozwielitka. Niestety nie jestem w stanie rozpoznać który to który... Owe zamrozone "kwadraciki" różnią się kolorem ale nie są podpisane indywidualnie, jedynie ochotke chyba rozpoznałem. Tak czy owak z mrożonym jest trochę lepiej, Bystrzyki łykają bez problemu, neonki z dużymi problemami ale czasem udaje im się przelnąć. Pytanie co najlepiej dawać jeśli chodzi o suchy, płatki ? Jaki jest najdrobniejszy z mrożonek ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Polecam pokarm w płatkach firmy Sera np. Vipan lub firmy Tetra pro algae.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

A z żywych i mrożonych co jest najmniejsze i najłatwiejsze do konsumpcji dla tego typu ryb ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Sam zobacz, co ryby chętnie jedzą, bo można dawać mrożonki, ale jak będą za duże, to dobrze jest je posiekać (np. wodzień). Sypnij trochę płatków, bo zauważyłem, że też pobierają pokarm z tafli.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Z przed lat pamietam, ze moze uwielbialy larwy wodzienia.
ODPOWIEDZ