specjalne podłoża

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
iiwo
Posty: 45
Rejestracja: 02 mar 2006 15:49
Lokalizacja: wawa/grodzisk maz

specjalne podłoża

Post autor: iiwo »

Zakładam roslinne...chciałabym dno wylozyc gliną...na to jakies specjalne podłoze + zwykły żwir! jednak pytając sie w sklepie(konkretnie o aquagrunt)dowiedziałam sie ,ze nie wolno mieszac tego ze zwykłym żwirem czy piachem! czy rzeczywicie tak jest i dlaczego?

drugie pyt: ktore podłoze warto zastosowac? aquagrunt czy Floran Filtusa...a moze jeszcze jakies inne?
240-Ameryka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Odpowiem może na 2 czesc pytania. Swego czasu przy zakladaniu poprzedniego awkarium zastosowałem nawóz do zwiru, cos ale filtus. No, z jednej strony spełniał swoje zadanie, natomiast z czasem przeszkadzał w akwarium z utrzymaniem nalezytej klarowności wody. Niestety rybki denne jak kiryski dla przykladu lubia penetrowac żwirek co z kolei powodowało wydzielanie sie teg nawozu do wody. Dzis z doswiadczenia wiem, ze nie poleciłbym zbytnio takiego rozwiąania. Bardziej moze polecam róznego rodzaju srodki, tabletki wkladane pod korzen podczas sadzenia roslin oraz nawozenie roslin roznego rodzaju srodkami np. w płynie w stabilnym juz akwa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ