Brązowienie gałęzatek .

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Galen
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2017 18:54

Brązowienie gałęzatek .

Post autor: Galen »

Brązowieją mi miejscowo gałęzatki kuliste . Umieszczone są na piachu kwarcowym drobnym w dodatku podłożyłem pod nie pałeczki initial steack od tetry i kulki gliniano-torfowe.Oświetlenie 2x24W.Wymiary zbiornika 80x35x40 112l proste.
Woda miękka i kwaśna pH 6,6-6,7.Orientuje się ktoś co się z nimi dzieje ?Powinienem przyczepić je do korzenia/kamienia ?
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Gałęzatka nie potrzebuje nawożenia, ani wiele światła, za to lubi lekko zasadową wodę. :)
Galen
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2017 18:54

Post autor: Galen »

Nawozy dałem bardzo płytko bo gałęzatka to glon i nie puszcza jakiś wyraźnych korzeni no ale cóż,chyba jej nie dogodzę bo parametrów dla niej nie zmienię :wink: .
Mammoth64
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2017 20:14

Post autor: Mammoth64 »

Mi przy twardej i zasadowej wodzie tez brazowieje i nic od 2 miesiecy sie nie zmienilo. Albo te fotki w internecie są przesycone kontrastem albo po prostu coś mi to nie idzie :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Gałęzatka lubi także chłodniejszą wodę, jest wtedy bardziej zielona, w akwarium zbyt jasno oświetlonym robi się taka wypłowiała.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ