prześwitujące liście

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
MATEO
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2006 15:20

prześwitujące liście

Post autor: MATEO »

moje roślinki w akwarium mają prześwitujące liście i nie osiągają rozmiarów takich jakie powinny mieć! nie wiem czym to jest spowodowane!\proszę o porady i wyjaśnienia
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Chyba się domyślam jak wyglądają takowe, aczkolwiek szkoda ze nie ma zdjęcia. Obwiam się, ze najprawdopodobniej masz niwystarczające warunki dla rozwoju co niektorych wymagających roślin. Podaj moze jaki litraz akwa, jakie oswietlenie, czym nawozisz roslinki, czy podajesz do akwa CO2. Jesli nic z tych rzeczy, niestety tu zapewne tkwi problem. Do dobrego rozwoju roslin potzreba kilku zasadniczych spraw jak :oswietlenie okolo 0.5W/l, nawozenia w postaci roznorakich nawozow plynnych i stalych, podawania CO2 dla bardziej wymagajacych roslin no i..oczywiscie zachowania optymalnych warunkow wody takze.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jakie masz akwarium, jakie oświetlenie, czy podajesz nawóz i CO2?
Po co nam to? Po to żeby Ci pomóc.
Już tyle razy było mówione żeby podawać jakieś inf. nt. zbiornika.
Czy jak idziesz do lekarza to też mu mówisz jestem chory co mam brać za leki nie mówiąc mu jak się czujesz? Myśle, że rozumiesz o co chodzi.
Sory, że pisze to dość ostro, ale ile razy można czytać post tego typu, w którym autor nie opisuje jakie są warunki w akwarium? Gdybym był tam w górze to pewnie bym Ci powiedział co jest nie tak, ale my jesteśmy ludźmi, nie mamy takich zdolności.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale musałem to napisać, już nie miałem siły czytać w kółko tego samego może wreszcie ktoś coś z tego wyciągnie.

Czołem
Czołem :)
MATEO
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2006 15:20

Post autor: MATEO »

moje akwarium:
60litrów
two:12dGH
tww:11dCH
nawóz do roślin:"plantamin"
temperatura wody:25 C
świetlówka:30w
pH:7.2
czy są potrzebne jeszcze jakieś informacje?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No..pytałem o CO2 a jak wiesz to niezbedne to przebiegu fotosyntezy w akwarium. Swiatloi dwutlenek wegla. Podejrzewama zatem, ze masz niektore zbyt wymagajace rosliny w akwarium i samo oswietlenie jest niewystarczajace. Zacznij moze dozowac do awka CO2, sa rozne metody od bimbrowni począwszy na butli z CO2 skończywszy. Znajdziesz tu na forum szeroko omówiony ten problem w jaki sposób i jak podawac CO2 do akwa oraz w jaki najbardziej optymalny sposob je rozprowadzac. Podejrzewam, ze tu tkwi prolem. Gdybys jescze podał rodzaj rosliny to byłby już pełny tego obraz.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
MATEO
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2006 15:20

Post autor: MATEO »

moje rośliny:
-majorek-z nim jest najgorzej
-nurzaniec-rośnie bez zarzutów(jako jedyny)
-a reszta ładnie wygląda ale nie rośnie
-większość które były nieładne już wyrzuciłem
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Majorek hmmm...nic mi nie mowi ta nazwa , nie znam. A skoro rosnie Ci nurzaniec to potwierdza moja hipoteze, to roslina nie wymagajaca zbytnio CO2 wiec rosnie zadowalająco a reszta widac nie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ