[20l] Krewetkarium - Co to za krewetka?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

[20l] Krewetkarium - Co to za krewetka?

Post autor: Akwamaryn »

W moim akwarium 20l,Hoduję od dosyć niedawna krewetki.
I jakoś z krewetki red cherry (z tego co się zorientowałem,zakupiłem jej nieczystą krew rc) która nosiła "jajeczka" wykluła mi się krewetka niebieska z trochę odcieniem zieleni.Temat zakładam dlatego,ponieważ chcę wiedzieć,czy traktować ją jako rc,czy jako bj.Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :D .
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Traktuj ją jako nieczystego genetycznie mieszańca i usuń z dalszej hodowli.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Bara,wiesz co,byłem tylko ciekawy,czy mogę ją dopuścić do sprzedaży jako krewetka bj.W moim krewetkarium krewetka nie gra roli,każda jest traktowana równo i żadnej nie usuwam,ponieważ chodzi mi tylko o to,żeby krewetki były zadowolone z mojej opieki nad nimi.Aktualnie opiekuję się też akwarium 112l,które dosyć dobrze działa.Ostatnio karmię tylko rybki w nim,i nic pozatym w nim nie robię,ponieważ nie ma co robić.Rybki w obu moich akwariach są bardzo zadowolone.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

No skromnością to Ty nie grzeszysz :wink: Zapodałbyś jakieś zdjęcie,to byśmy z chęcią popatrzyli :D
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Akwamaryn pisze:Bara,wiesz co,byłem tylko ciekawy,czy mogę ją dopuścić do sprzedaży jako krewetka bj.
Jeśli pod "krewetka bj" rozumiesz krewetka taiwan bee blue jelly, to śpieszę poinformować, że taiwan bee blue jelly to krewetka z rodzaju caridina. Nie ma takiej opcji, żeby krewetka red cherry, czyli neocaridina, urodziła caridinę. Nawet jeśli nie jest czystej krwi :wink:

Jest jakiś tam ułamek procenta szansy, że urodziła się u Ciebie krewetka o zabarwieniu niebieskim lub przechodzący w niebieski, ale jeśli tak, to będzie jakiś wstęp do neocaridina blue velvet - czyli odmiany barwnej wyselekcjonowanej z klasycznej sakury.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwamaryn pisze:Rybki w obu moich akwariach są bardzo zadowolone.
To jest opis nie merytoryczny. Nie ma możliwości określenia stopnia zadowolenia ryb - w akwarystyce nie występuje taka definicja. To jest tylko i wyłącznie Twoje własne wyobrażenie dotyczące stanu zdrowia ryb i warunków w jakich są trzymane - może się mocno różnić od rzeczywistości.

Nie znam skrótu "krewetka b.j." i jestem ciekawa jak go rozwiniesz.

Wśród hodowanych przeze mnie od lat krewetek RC pojawiają się różnokolorowe mieszańce i zawsze - niezależnie od ich urody związanej z ubarwieniem- zawsze są to tylko mieszańce nieczyste genetycznie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Właśnie chodzi mi o to,co mówi certyfikat.
A zdjęcia nie podam,ale mogę podać link do mojego kanału :

link wykasowany. Jeżeli chcesz się czegoś jeszcze od nas dowiedzieć, zadaj pytanie. MOD BARA
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
fruttiDiMare
Posty: 18
Rejestracja: 09 sie 2017 22:18

Re: [20l] Krewetkarium - Co to za krewetka?

Post autor: fruttiDiMare »

Akwamaryn pisze: I jakoś z krewetki red cherry (z tego co się zorientowałem,zakupiłem jej nieczystą krew rc) która nosiła "jajeczka" wykluła mi się krewetka niebieska z trochę odcieniem zieleni.Temat zakładam dlatego,ponieważ chcę wiedzieć,czy traktować ją jako rc,czy jako bj.
:bredzisz :glupek
19l obsada RC
27l obsada CR/CB
25l "Black Water"
54l towarzyskie (kąsacowate i karpiowate)
30l -plany
ODPOWIEDZ