jak zwalczyćc okrzemki?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
iwcia
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2006 10:35

jak zwalczyćc okrzemki?

Post autor: iwcia »

pH-7.5 TwO-21 TwW-7 mam 400l oświetlenie 2xpowerglo 30w +2xaquaglo 30w nie wiem co zastosować a na roślinach i kamieniach coraz więcej rdzawych plam jak na torach kolejowych .mam 6xkosiarke podobno dobrze kupić otoski ale ile na tyle litrów? niewiem też czy zaprzestać napowietrzanie w czasie dnia?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jesli masz odpowiedni ruch wody, o czym pisałem w jednym z postów napowietrzanie jest w ogole zbyteczne. Co zas sie tyczy okrzemków otoski powinny sobie z nimi poradzic, a po drugie nie martw sie okrzemki potrafia sie szybko pjawic i rownie szybko zniknac same, nawet w ciagu doby. Zatem bez wielkich obaw, ale otoski zalecam :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
iwcia
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2006 10:35

Post autor: iwcia »

dzięki za uspokojenie. jak dużo tych otosków żeby sobie poradziły?filtry TETRATEC1200 i eheim clasic 2217 mam same drobne rybki więc przerybienie chyba nie grozi .
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Otoski ze 4 myslę póki co powinny sobie jak najbardziej poradzic. Z drugiej stony też popracuj jescze troszke nad parametrami wody, jak pH i TWO może uda Ci sie je troche obnizyć. Najlepiej zaczynając od naturalnych środków na obniżenie, jak szyszki olchy, podmiana moze z wody destylowanej,lub zastosowanie woreczków przepływowych np. zoolek. Woda i jej stan ma istotny wpływ na rozwój glonów w tym okrzemków. Myślę, ze to wszystko powinno pomóc.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
iwcia
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2006 10:35

Post autor: iwcia »

otoski pomogły okrzemki zwalczone .dzięki
ODPOWIEDZ