Gurami Mozaikowe niejadki

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
feliks333
Posty: 23
Rejestracja: 09 maja 2017 11:55
Lokalizacja: Łódź

Gurami Mozaikowe niejadki

Post autor: feliks333 »

Ale sobie kłopot ściągnąłem na głowę. Otóż kupiłem niedawno 3 gurami mozaikowe. Wszystko super, są ładne i zdrowe. No tylko że… jedzą wyłącznie „mięsko” (pokarm żywy, ewentualnie mrożony). Nie chcą w ogóle jeść płatków, spiruliny etc. I co ja mam teraz zrobić? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem…

Daje płatki to podpłyną i złapią w pysk – ale zaraz wypluwają. Nauczą się z czasem? czy może da się je jakoś „przekonać”?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

W pierwszej kolejności spróbuj je przegłodzić. Nie daj im jeść z 2-3 dni (nic im się nie stanie), może się przekonają.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Przede wszystkim karm mrożoną artemią ;] Żadnego tuczu.
Awatar użytkownika
feliks333
Posty: 23
Rejestracja: 09 maja 2017 11:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: feliks333 »

Pomyślałem, że napiszę jak się sprawy potoczyły.

Otóż suma summarum głodziłem rybki 5 dni. Dalej nie chciały jeść suchego. Dałem sobie spokój - w obawie, że dalsza głodówka mogła by mieć złe skutki.

W międzyczasie ryby z kwarantanny poszły do zbiornika głównego. Tam dawałem rano &#8222;suche&#8221;: płatki, spirulinę etc. A wieczorem &#8222;mięsko&#8221;: mrożonego solowca, serca drobiowe itd.

O dziwo jednak z biegiem czasu gurami mozaikowe zaczęły jeść suche &#8211; co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy!

Także jeżeli ktoś ma podobne problemy, to zamiast głodówki polecam po prostu czekać - ewentualnie problem sam się rozwiąże :-)
ODPOWIEDZ