pytanie o karmienie gupików

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

BARA pisze:Zbyt monotonne karmienie, jeżeli podajesz tylko płatki i tylko jeden rodzaj.
Gupiki wymagają dużego udziału karmy roślinnej w pożywieniu.

Na trzymanie ramirezów masz złe parametry wody. Nie widzę też piasku na dnie, niezbędnego tym pielęgniczkom do przekopywania i przesiewania go przez skrzela..

Gupiki być może zaczynają wykazywać niedobory pokarmowe. Być może jest to początek pleśniawki. Trudno ocenić po jednym objawie.

Zacznij podawać jak najbardziej urozmaiconą karmę. Wprowadź płatki rośłinne np. Tetra pro Algae. Sięgnij po mrożonego solowca, czarną larwę komara, ikrę itd.

Czy gupiki mają prawidłowe odchody?
bara a czy karmienie tylko suchym pokarmem ryb może skutkować jakimiś chorobami właśnie u gupików?wiesz iż mam ze 6 gatunków tych płatków tropicala tak jak kiedyś pisałem i jakoś nie mam przekonania do tych żywych .
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Im bardziej urozmaicona karma tym lepiej. Gupiki potrzebują pokarmu roślinnego, więc konieczność stosowania płatków na bazie alg i spiruliny to norma. Niemniej podawanie pokarmu mrożonego (oczywiście po rozmrożeniu), kryla, larwy komara, solowca , ikry - jest wskazane przynajmniej trzy-cztery razy w tygodniu.
Płatki, granulki to taki fast food, nie należy na nim stale bazować.

Karmienie jednostajnym pokarmem prowadzi często do zaburzeń trawienia, problemów z wydalaniem i często do zakażenia pasożytami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Dodam do listy mrożonek oczlika, są też pokarmy suszone (artemia i mix od Sery). No i teraz możesz sobie założyć hodowlę larw komara (wystarczy wystawić wiadro z wodą i poczekać).
Polecam też karmienie miękkim granulatem odpowiedniego rozmiaru i dobrych marek.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
ODPOWIEDZ