Krewetkarium 30L

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ksyweksto
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2017 9:19

Krewetkarium 30L

Post autor: ksyweksto »

Witam.
Chciałbym wykorzystać moje 30l akwarium które stoi puste już od jakiegos czasu i obsadzić je krewetkami red cherry i bogato zazielenić. Natomiast nie mam zielonego pojecia jakiego podłoża użyć czym wyposażyć itd .
Ewentualnie jeśli jest tu może ktoś z Białegostoku i mógłby polecić jakiś sklep?

Oto moje akwarium - Dennerle nano 30l wyposażone w filtr + lampe led :

https://postimg.org/image/8gsrjyxpl/

A chciałbym żeby wyglądało coś w tym stylu:
http://www.nano-aquarium.tips/wp-conten ... uarium.jpg

lin usunięty, powodował rozjeżdżanie się forum. MOD BARA

Glownie mam na myśli bogata roślinność, ewentualnie jakiś korzeń/kamień. Akwarium jest małe Wiec ogromnego wyboru tez nie ma.

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Ogólnie problem z małym akwarium jest taki, że trzeba go stale pilnować - zbyt mało wody, a wymagania roślin normalne.
Da się w małym akwarium posadzić dużo roślin i pociągną nawet przy naświetlaczu LED, ale sugeruję rośliny korzeniowe i garść ziemi pod żwir.
Filtracja nie musi być silna, cicha kaskada wystarczy (używałem kiedyś małej kaskady JKA-MHF100 z kilkoma pierścieniami ceramicznymi i kawałkiem gąbki (na wlocie także). Grzałka 25W (kostka 30x30x30 - 27 litrów).
No i obsada dobrana do wody.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ksyweksto
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2017 9:19

Post autor: ksyweksto »

Jakiego podłoża dokładnie użyć do takiego akwarium? Spotkałem się tu na forum z opinia iż żwir nie jest dobrym wyborem.Filtr mam wbudowany, grzałka również jest w zestawie.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

ksyweksto pisze: Spotkałem się tu na forum z opinia iż żwir nie jest dobrym wyborem.
Ok, tylko dlaczego? Żwir jest jałowy i trzeba czekać, aż naniesie się osad, można dać warstwę ziemi i na to drobny żwir, grubszy piach (poszukać w marketach piachu rzecznego ZEW). Rozwiązań jest kilka i trzeba wybrać proste rozwiązanie - małe akwarium nie jest takie stabilne i nie ma co kombinować. Jeśli zamierzasz posadzić więcej roślin korzeniowych w małym zbiorniku, to ziemia wystarczy, do tego niewielka obsada w postaci krewetek.
Można też kawał korzenia obsadzić anubiasami, dla krewetek pociąć większą rurkę bambusa zamiast łupiny kokosa - rozwiązań jest wiele:)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ksyweksto
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2017 9:19

Post autor: ksyweksto »

Ok, zeobie jak mowisz. Znalazłem żwirek drobny 1-2mm z dennerle, powinien się nadać. Jakiej ziemi użyć?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

ksyweksto pisze:Znalazłem żwirek drobny 1-2mm z dennerle
Pamiętaj, płacisz za nazwę:)
Ziemia zwykła - poczytaj napisy na opakowaniach, jak producenci ulepszają naturę (jeśli szukasz w sklepach to dokładnie czytaj opisy, ma to być zwykła ziemia bez dodatków w postaci nawozów, np. do wysiewu nasion).
Można nakopać trochę na łące i wyprażyć (nie jest to konieczne, ale często w ziemi są robaki), może to być ziemia z kopca po krecie.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ