Nocne oświetlewnie do akwariów.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Jak już będziesz chciał kupić takie oświetlenie, to nich ma potencjometry regulujące natężenie światła, troszeczke niebieskiego światła napewno rybkom nie zaszkodzi, ale to jest tylko moje zdanie. Na forum jest dużo osób o większym doświadczeniu niż ja.

Pozdrawiam
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Odpowiem tak:dla mnie jest to kicz do kwadratu takie kolorowe swietlówki.Jesli juz niech to bedzie zwykła swietlówka lub żarówka nocna dajaca swiatło o kolorze hmm przytłumionego ciemnego fioletu.Na temat czerwonych czy zielonych to sie nie wypowiem :? .A tak nawiasem pisząc gdzies ty widział niebieski czerwony bądz zielony księzyc :?: Chyba na jowiszu :lol:.Swiatło księzyca jest białe tylko o mniejszej jasnosci :)
Przemek
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

:lol:
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
inkubus
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2005 13:12
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: inkubus »

Od biedy można sie pokusić o niebieskie diody led. Daje to bardzo ładny efekt i umożliwia obserwacje ryb o nocnym trybie zycia. Ładny efekt... ale przez pewien tylko czas. Potem wydało mi sie to bardzo kiczowate i nieładne dlatego oddałem te diodki komuś innemu. Powiem tak... na samym początku wyglądało to bardzo ładnie ale potem stało się dla mnie czymś tak badziewnym jak polonez z diodkami na masce i podświetlaniem jezdni pod podwoziem... :wink:
pozdrawiam
inkubus
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: Nocne oświetlewnie do akwariów.

Post autor: AMNESIAC »

Łukasz pisze:Na Allegro zauważyłem, że można kupić oświetlenie nocne do akwariów tzw. LED'y w kolorze niebieskim, zlieonym i chyba czerwonym
IMO daruj sobie Allegro i zrób sam :D Zmieścisz się w połowie ceny. Tutaj jest opis, wg którego ja robiłam swoje LEDy do akwarium :arrow: http://www.malawi.pl/artykuly/oswietlenie_nocne2.htm, ale użyłam starej ładowarki do telefonu. Oświetlenie nocne nie przeszkadza ani rybom, ani roślinom, pomaga im nawet przyzwyczić się do ciemności po zgaszeniu swiatła (zapala się chwilę przed zgaszeniem głównego oświetlenia i gasi ok. godzinę później). Kolory LEDów pozostawiam Twojemu gustowi, ale białe są najbardziej naturalne.
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

www.aqva-light.pl Tam dostępne są świetlówki w kolrze niebieskim, efekt napewno lepszy niz na LED'ach, te świetlówki śa specjalnie dedykowane do oświetlenia nocnego :wink: :!:
Jarl
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005 22:00
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Post autor: Jarl »

A tak w ogóle to rybki mają spać a nie tańcować w poświacie disco.Prędzej czy póżniej i tak się światełko znudzi bo to moim zdaniem wyciąganie kasy od początkujących.Ja swoim pół godziny przed zgaszeniem zostawiam jedną świetlówkę i wiedzą że zaraz lulu.Zresztą ryby to się uczą tak że nawet i gwałtowne zgaszenie światła będą uznawać jako "normalny" zachód słońca, :wink: jesli tylko będzie to codziennie o regularnej porze.
ODPOWIEDZ