Przepływomierz wody

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
redcloud
Posty: 42
Rejestracja: 01 lis 2017 17:11
Lokalizacja: Trzebinia

Przepływomierz wody

Post autor: redcloud »

Hejka
W związku z tym, że przymierzam się do budowy własnego kubełka (będzie osobny wątek), szukam przepływomierza. Są na allegro ale zakonczone końcówką - którą do czego mam podłączyć? Na alliex jest taki który wygląda jak probówka ze skalą - fajne bo działa bez prądu i naet są takie co działają od 600 - 1600l/h.

Macie jakieś pomysły co zamontować na wylocie, żeby sprawdzać czy mój filtr działa jak powinien?

EDIT:
Kurde chyba robotę zrobi najzwyklejszy wodomierz, taki co w łazience mam, nie? stoper w rękę i sprawdzamy przepływ przez minutę. Po choróbkę ja się doktoryzuję z tematu :D

EDIT:
ale i tak mnie ciekawi do czego się podłącza ten sensor przepływu zakończony wtyczką 3-pinową, wie ktoś?

Edytuj proszę swoje posty, jak masz coś szybko do dodania.
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

redcloud pisze:Macie jakieś pomysły co zamontować na wylocie, żeby sprawdzać czy mój filtr działa jak powinien?
Z reguły sprawdza się to tak, że odmierzoną ilość wody "przepuszcza się" przez pompkę i mierzy czas, po którym pompka wypompuje wszystko. Na takiej podstawie ustala się przepływ.
Czyli odlewasz 10 litrów, zapuszczasz pompkę filtra i mierzysz czas, po którym pompka wypompuje całość. Przeliczasz na minuty/godziny.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ