Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Nowicjusz w desperacji - wszystko w akwarium pada
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
jts82

Do陰czy: 27 Gru 2017

PostWys豉ny: 31 Gru 2017 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szamanka napisa:
Esklarin nie pomo瞠, azot nie jest metalem ci篹kim. Na azotany jest aqafix NO.

Instrukcje je郵i masz zooleka przeczyta貫 GH od ty逝. Zmiana koloru ma i嗆 jak pokazuje strza趾a
http://www.akwanawozy.com.pl/akwanawozy/zdjecia/118/bezww_nazwy-1.jpg

W豉郾ie od razu by這 zielone. Bez przej軼ia. Test od tropicala.

Podno郾ika 30% wody obni篡豉 NO2 do 1,6mg.
Jutro powtarzam zabieg.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Trex

Do陰czy: 10 Lis 2017
Pom鏬: 6
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: 31 Gru 2017 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jts82 napisa:
Raport na bie膨co - krewetki to chyba jednak nie by za szcz窷liwy pomys - wczoraj rano znalaz貫m jedne obskubane zw這ki, dzisiaj rano kolejne - wygl康a na to 瞠 neony w nocy na nie poluj. W tym tempie za kilka dni b璠zie po krewetkach.

To nie koniecznie s zw這ki krewetek, to mo瞠 by najzwyczajniej wylinka czyli pancerz krewetek, kt鏎y zrzucaj co jaki czas jak rosn. To jest normalne. Je瞠li wygl康a這 to tak:

Link usuni皻y. Nie podawaj link闚 na inne fora. MOD BARA

To nie masz si co martwi, wr璚z przeciwnie, to znak 瞠 rosn.

jts82

PostWys豉ny: 31 Gru 2017 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zw這ki. Obgryzione z odnowy korpusy. Wygl康a造 dok豉dnie tak jak obrana krewetka na talerzu. Z tym, 瞠 sporo mniejsza oczywi軼ie...
Powr鏒 do g鏎y
bbxdd

Do陰czy: 30 Gru 2017
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: 31 Gru 2017 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gupiki chyba by si da這 utrzyma, ale to by by這 troch trudne... Ja niby te jestem pocz徠kuj帷y... Ale czyta貫m o drobniczkach jednodni闚kach. Na park potrzeba 10l

45l
Woda: KH: 11 stopni niemieckich, GH: 16 stopni niemieckich, pH: 7,7-7,8
Obsada: 3x 郵imak helena + gupiki Endlera (1+4)

Odkry貫m Ameryk
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23823
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 25
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 31 Gru 2017 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

neony mog ci krewetki podjada ale ja na przyk豉d mam 6 innesa i neony czarne ale one nie interesuj si nimi
M.M
Powr鏒 do g鏎y
jts82

PostWys豉ny: 12 Sty 2018 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯i za poprzednie porady.
Zn闚 mam pytanie.

Od jakiego tygodnia mam w ko鎍u sta貫 parametry wody (NO2 - kolor mi璠zy wskazaniem pierwszym a drugim czyli pomi璠zy mniej ni 0,3 mg/l a 0,3 mg/l; NO3 - wskazanie mi璠zy 0 a 10 mg/l, pH mi璠zy 6,5-7). 安i璚 oko這 8-10 godzin na dob. Filtr napowietrza w dzie, w nocy tylko filtruje.

Ro郵iny bujnie wystrzeli造 w g鏎, znikn窸y objawy "gnicia". W mi璠zyczasie wpu軼i貫m osiem red cherry ale by造 ma貫 i co noc odbywa這 si polowanie - rano jedna lub dwie by造 ju "obskubane". Chyba jednak by造 zbyt ma貫 - bo neony po tygodniu wszystkie wybi造 (dziwne 瞠 polowa造 tylko w nocy) - co 篡wy pokarm, a dla mnie lekcja.
Dzisiaj wpu軼i貫m dwie helenki - bo zauwa篡貫m ze na kt鏎ej ro郵inie przywloklem slimaki - a poprzednio nic op鏂z Helenek ich nie by這 w stanie wygoni.

Dwa dni temu na kabombie, rogatku oraz na machu (java moss przypiety do kokosa - skorupa w豉snej produkcji) zacz掖 si pojawia osad. Poczyta貫m i wszystko wskazuje na detritus.

Jak si tego pozby?

Karmi moje 4 neony i 1 glnojada raz dziennie, niewielk dawk pokarmu (w moich oczach niewielk, bo to pojecie wzgl璠ne) w p豉tkach. Kiedy karmi貫m dwa razy dziennie jeszcze mniejsz porcj to pokarm zostawa - wiec uzna貫m ze zmniejsz cz瘰totliwo嗆, a zmniejsz dawk tak by ryby wszystko zjada造.
Przy podmiankach wody (co trzy-cztery dni 25%) usuwam te drobnym w篹ykiem wszystkie "brudy" jakie znajd w akwarium,

Kilka dni temu czy軼i貫m tez g帳k filtra - wyp逝ka貫m ja w wodzie spuszczonej z awakrium przy podmianie - prawd mowi帷 ten osad zacz掖 si pojawia wtedy -troch si przestarzy貫m, 瞠 sobie wyp逝ka貫m bakterie, z drugiej strony to telko gabka - reszty filtra nie rusza貫m... a do tego woda by豉 z w豉郾ie z tego akwarium.

Tak wiec dwa pytania:
1. jak sobie z tym osadem (detritus) poradzi? Malo estetycznie to wygl康a, a boje si 瞠 wkr鏒ce ro郵iny zaczn gni.
2. Czy mech ma na moim zdj璚iu odpowiednia barw? mam wra瞠nie, ze jes odrobin zbyt ciemny i brazowy (poza osadem)... czy to zaczyna gni?

Obrazy:
Ca貫 akwarium: https://imgur.com/l0d8gaE
Kabomba z osadem: https://imgur.com/n3a3vxj
Mech na kokosie: https://imgur.com/tUGBAHO
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 25
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 13 Sty 2018 0:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie wzruszy貫 pod這瘸 przez przypadek?nie grzeba貫 w nim dosadzaj帷 ro郵iny lub wyci庵aj帷 jakie?czyszczenie filtra czyli p逝kanie ale w wodzie tylko i wy陰cznie z akwarium nie powinno skutkowa pyleniem.ja swojego czasu mia貫m taki problem na pod這簑 shrimp sand w 30l.w tej chwili od d逝窺zego pracuj tam 2 filtry wewn皻rzne i mam wod kryszta.lepsz ni w 60l.jak podmieniasz wod to 軼i庵aj ten syf z pod這瘸 w篹ykiem a ro郵inki lekko potrz捷nij aby ten syfek si uni鏀 przy pracuj帷ym filtrze i on na pewno powinien ci go wci庵n望.mech wygl康a na zapylony osadem bo niestety ale ta ro郵ina najlepiej przyci庵a brud i pokarm suchy moim skromnym wed逝g obserwacji zdaniem
M.M
Powr鏒 do g鏎y
jts82

PostWys豉ny: 13 Sty 2018 0:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, wiem, 瞠 nie nale篡 rusza pod這瘸.
od dw鏂h tygodni nie dosadza貫m nic, wi璚 i nie rusza貫m pod這瘸. Ani nie uwolni這 si niz z pod這瘸, ani to ziemia...
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum