Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[60-70L] Ogólne Azja płd.Wsch

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaopp

PostWysłany: 13 Lut 2018 20:51    Temat postu: [60-70L] Ogólne Azja płd.Wsch Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam po latach wracam do tego pięknego hobby w latach 90 jak duża ilość dzieciaków posiadałem akwarium i rybki , żaden tam biotop tylko wszystkiego po trochu , pewnie było ich za dużo i słabo im się żyło u mnie .

Teraz nie chciał bym powtórzyć tych samych błędów jak kiedyś .

Region to Azja jakość podobają mi się ryby z tamtych stron . Zbiornik 60-70 Litrów długość jakieś 60 cm
chciałbym odzwierciedlić jak najbardziej naturalne warunki w moim akwarium czyli rośliny z tamtych rejonów , woda stojąca lekki nurt ( niewielkie leśne sadzawki , pola ryżowe , kanały nawadniające

Obsada :
Prętnik Karlowaty (Harem ) Samiec + dwie samiczki (ryby podstawowe)
Razbora jakieś 8 sztuk jeszcze nie wiem jakie z mojego miasta na OLX dość dużo jest klinowej i dobra cena i podoba mi się .

I teraz Dylemat ryby denne 4x Piskorek + jakieś krewetki ?

Przeczytałem że Piskorek lubi żyć w stadzie czy 4 sztuki to nie za mało dla nich ? z drugiej strony może już za dużo jak na taki zbiornik ? może zrezygnować z Piskorków i dać same krewetki ? Przydało by się coś do czyszczenia dna ?

Jak myślicie dobrze sobie wybrałem obsadę ? jestem otwarty na wszelkie sugestie . Pozdrawiam K.

Ostatnio zmieniony przez kubaopp dnia 16 Lut 2018 18:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 16 Lut 2018 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się ta obsada i myślę, że przerybienia nie będzie, piskorków możesz dać najmniej 5 i bez obaw o przerybienie, tylko "fazowo" nie wszystko naraz.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Lut 2018 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piskorki wymagają akwarium o długości minimum 80cm. Wiem z doświadczenia.
Twoje akwarium jest dnia nich za małe.

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
kubaopp

PostWysłany: 16 Lut 2018 18:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisał:
piskorków możesz dać najmniej 5 i bez obaw o przerybienie, tylko "fazowo" nie wszystko naraz.

Przeczytałem że Piskorki w w drobnym żwirku lubią się zagrzebywać i tyle... ich będzie widać . Przeczytałem też że jak będą Krewetki to Prętniki je wybiją
tak źle i tak nie dobrze. może jeszcze coś innego zastosować dennego ?

BARA napisał:
Piskorki wymagają akwarium o długości minimum 80cm. Wiem z doświadczenia.
Twoje akwarium jest dnia nich za małe.

w przyszłym tygodniu może skleję taki zbiornik 60x35x40 (40 to wysokość ) przeczytałem że minimalna długość akw. dla Piskorka to 60cm i 54L ?
PS. Akwarium będzie typu LH Ziemia glina torf na to wszystko żwirek.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Lut 2018 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piskorki trzymam od nastu lat, dożywają u mnie do ponad 12 lat, osiągając 10 cm. Lubią pływać i nawet te 80 cm jakie mają w moim akwarium jest dla nich za małe. Następnym zbiornikiem jaki dla nich szykuję jest 100x40x40

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
kubaopp

PostWysłany: 18 Lut 2018 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz pytanie w jakie roślny iść na start ?
nurzańce to chyba podstawa , jakaś limnofila ,
Kryptokorony są bardzo fajne i wiele rodzai ale naczytałem się że coś tam wydzielają i zatruwają inne rośliny ?
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 19 Lut 2018 11:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzymam kryptokoryny z żabienicami, nurzańcami, mchami, mikrosoriami, wgłębką i wszystko rośnie doskonale.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: