Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Choroba - postrzępione płetwy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 13 Lut 2018 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Umarł wzmiankowany Neon Innesa.
Teraz widzę dogorywają samce Fantoma Czarnego - usunąłem ryby, żeby jutro nie leżały cały dzień zanim wrócę z pracy.

Wszystkie Fantomy Czarne są chore.
Jedna samiczka już bez ogona.
Nie wygląda to dobrze. Jutro pewnie zakończą żywot samice Fantoma.

Usunąłem z akwarium korzeń. Wytnę z niego część wypuszczającą gluta i wypreparuję w mniejszych kawałkach.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda rybek Sad .coś masz nie tak w akwarium albo rybki z choroba były już zakupione.dziwne skoki pH zauważyłem u ciebie mimo podawania CO2.prawdopodobnie chyba cię restart czeka.czy w 54 też miałeś oprócz glona takie problemy?
M.M
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 10:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 54 tylko glon był fantazyjny.

Może dałem za dużo ziemi. Może kupowałem rośliny i ryby z różnych źródeł.

Czas pokaże.

A skoki pH są zadziwiające.
Nie dozuję CO2, ale komputer mierzy parametry pH i temperatury.
Temperatura stoi na 24 stopniach.
PhH skacze w nocy ma około 7,6 w ciągu dnia jakieś 8,4.
Zobacze co będzie teraz jak nie ma korzenia.
Mam podejrzenia względem niego.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakiego gatunku miałeś ten korzeń.ja przy restarcie kupiłem w kakadu red moor wood i nawet pleśni praktycznie nie złapał-wymoczyłem go tylko przez 24h w ukropie z kranu wymieniając co jakiś czas jak ostygła bez żadnych soli itp. a jedyny minus to to iż nie chciał tonąć i dostał 2 kamienie na wierzch.
niektórzy twierdzą że pH podnosi napowietrzanie wody chociaż ja to robiłem często i nie widziałem takich skoków.dobrze sondę masz skalibrowaną?bo może ona fixuje.mierzyłeś kropelkami pH?

M.M
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:
PhH skacze w nocy ma około 7,6 w ciągu dnia jakieś 8,4.
Zobacze co będzie teraz jak nie ma korzenia.
Mam podejrzenia względem niego.

Panowie
Raori
lysy68
"Tajemnicze" skoki pH są zupełnie normalne w cyklu dzień/noc (szczególnie w zarośniętym małym akwarium, a takie masz), co właśnie możesz sobie zobaczyć na komputerze a ma to związek z fotosyntezą i wykorzystywaniem CO2 przez rośliny po zapaleniu światła (polecam obserwować moment włączenia świetlówek na komputerze, skok jest w ułamku sekundy). Wielu akwarystów twierdzi, że ma stałe pH bo je mierzy co kilka dni o podobnej porze (czyt. przy zapalonym świetle). Zmierzcie sobie w nocy a potem przy zapalonym świetle. Po to właśnie jest ten komputer, żeby niwelował te skoki dostarczając i odcinając dopływ CO2 na bieżąco. Korzeń nie ma nic wspólnego ze skokami pH.

Co do korzenia, wpuść tam ampularię, ona sobie poradzi.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sondę kalibrowałem niecałe 2 tygodnie temu. Ponowna kalibrajca jutro. Uruchamiam ponownie CO2 po podmianie 50% wody i wymianie elektrozaworu.

Tak. O pH podejrzewałem fotosyntezę, ale nie spodziewałem się, aż takich różnic. Dzięki za wyjaśnienie.

[126L] Dark Matter

Ostatnio zmieniony przez Raori dnia 14 Lut 2018 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sondę kalibrowałem niecałe 2 tygodnie temu. Ponowna kalibrajca jutro.
Jak ma za dużo czasu wolnego to kalibruj. Kalibracja raz na 3 miesiące zupełnie wystarczy. Z doświadczenia wiem, że i wtedy wskazania są dobre.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja szyba nakrywowa nie przykrywa 100% tafli wody.
Mam separację po 2,5 cm z lewej i prawej strony na nogi od oświetlenia belek led i do podawania pokarmów.

Ampularia mi nawieje.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:
Ampularia mi nawieje.
W parapeciaku mam odkryte po 10 cm z każdej strony i dwie ampularie jakoś nie wybierają się na spacery poza zbiornik.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to co innego.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 14 Lut 2018 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na obecny zubożony skład weszła Ampularia sztuk jeden, duża (z godnością, spokojem i cierpliwością, metodycznie żre teraz glony).
Umierają dwa fantomy (najstarsza samica i jedna z dodanych w ostatnim zarybieniu), a jeden - ostatni samiec, pewnie będzie następny, chociaż smoli cholewki do ostatniej zdrowej samicy.

Nastąpiła poprawa wyglądu akwarium, schodzi zielony kolor wody, zelżał atak glonów.
Usunięcie korzenia prawdopodobnie było dobrym posunięciem.
Wśród ryb panuje ożywienie.

Czy mogę po raz trzeci po 50% podmianie wody zaaplikować jutro Baktoforte S?

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 14 Lut 2018 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:

Czy mogę po raz trzeci po 50% podmianie wody zaaplikować jutro Baktoforte S?

Możesz.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 16 Lut 2018 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj podmieniłem około 45% wody i podałem dawkę Baktoforte S.

Wygląda na to, że przyczyną zdarzenia był korzeń. Jakość poprawy po usunięciu złoczyńcy jest skokowa.

Akwarium przestało generować zielenice w ilościach zatrważających, mam wrażenie, że nie produkuje ich wcale. Ale to tylko takie pragnienie.
Woda bardziej przezroczysta, dalszy spadek zieloności wody.
Szyby przestały zachodzić nalotem i nie puszczają już włosów po 3 dniach.

Usunąłem dwa dni temu jedną samicę Fantoma Czarnego, młodszą, ogon odpadł jej i tylko miałą oblepiony czymś białym kikutek. Bardzo opadła z sił i zaczynała polegiwać na dnie.
Starsza trzyma się dzielnie i pływa kraulem. Ciekawe czy da radę. Ma wciąż białe końcówki płetw.

Neony Czarne bez strat. Kiryski Spiżowe bez strat (chyba, że coś zeżarło któregoś z 13 szkrabów przeniesionych po zamknięciu 54L, małe zaczynają pływać po całym zbiorniku, ogólnie bardzo dużo wszędzie prosiaków w różnym rozmiarze), chociaż jeden mocno pokiereszowany jeszcze. Neony Innesa 7 z 10. Fantomy Czarne 3 z 8. Zbrojnik pospolity „Ogonek” rośnie. Ślimak Ampularia „Weronika” łazi tu i tam i dużo odpoczywa w na wpół przymknięte muszli.

Jest nadzieja. Chociaż akwarium zrobiło się prosięce zamiast rybne. Gdzie nie popatrzyć tam kiryski.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 17 Lut 2018 13:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to co to za korzeń wepchałeś do akwa?chyba gdzieś z lasu przytargałeś Smile
M.M
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Lut 2018 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:
Usunąłem dwa dni temu jedną samicę Fantoma Czarnego, młodszą, ogon odpadł jej i tylko miałą oblepiony czymś białym kikutek. Bardzo opadła z sił i zaczynała polegiwać na dnie.
Starsza trzyma się dzielnie i pływa kraulem. Ciekawe czy da radę. Ma wciąż białe końcówki płet
Czy możesz opisać dokładniej ten kikutek? Czy wcześniej płetwa układała się w kształt płomyka?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: