Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pierwsze akwarium - 60-100l, 300-500z, zestaw
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Donayo

Do陰czy: 14 Lut 2018
Sk康: Pozna

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 3:24    Temat postu: Pierwsze akwarium - 60-100l, 300-500z, zestaw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cze嗆.
Posiadam ma貫 akwarium 30l, stare jak 鈍iat, kt鏎e chcia貫m wykorzysta do pocz徠k闚 akwarystyki.
Jednak po podsumowaniu koszt闚 zauwa篡貫m, 瞠 bardziej op豉calne s zestawy.
Jednak Aquel Leddy podobno ma s豉be o鈍ietlenie i nieregulowan grza趾, zestawy z Allegro zazwyczaj maj chi雟kie filtry za 15z.
Czy istnieje zestaw do 300z, kt鏎y nie wymaga豚y wymiany osprz皻u (o鈍ietlenie, filtr, grza趾a)?
Akwarium chc raczej towarzyskie, z ro郵inno軼i dobr dla pocz徠kuj帷ych i planuj mie raczej mniejsze ryby, ewentualnie dodatkowo krewetki.
Raczej nie ma sensu startowa od mojej trzydziestki, gdy jest to nieop豉calne i z tego co czyta貫m, trudne dla pocz徠kuj帷ych.
Je郵i jest mo磧iwo嗆 z這瞠nia samemu dobrego zestawu w tej cenie, r闚nie b璠 wdzi璚zny za propozycje.

Ostatnio zmieniony przez Donayo dnia 14 Lut 2018 21:37, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 26
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 10:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-co do 30 to mo積a fajne krewetkarium z niego zrobi i pare ma造ch gupik闚 endlera i kirysk闚 np. pigmej wpu軼i,tylko zadba o o鈍ietlenie a瞠by przynajmniej 1 瘸r闚ka energooszcz璠na 12w o barwie 6500k 鈍ieci豉 i ro郵inki te b璠 w miar dobrze rosn望 ale tylko te o ma造ch wymaganiach.
-ja mam zestaw Diversa 54l profil kupowany w jednej z du篡ch sieci闚ek i przep豉ci貫m co nieco ale to by豉 szybka decyzja co do zakupu i nie wnika貫m zbytnio w cen.w komplecie jest filtr claro 600,grza趾a thermo 50,w pokrywie jedna 鈍ietl闚ka t8 15w 6500k.
Filterek mo瞠 by wed逝g mnie dzia豉 ju ponad rok,chocia do這篡貫m jeszcze jeden mniejszy claro 300,grza趾a taka sobie i nie dogrzewa豉 wi璚 wymieni貫m na jbl protemp 50w.o鈍ietlenie ok dla ma這 wymagaj帷ych ro郵inek ale do這篡貫m dodatkowe 15w.musisz poszuka jakiego zestawu, tyle 瞠 w sk豉dzie jak wida zawsze bud瞠towy sprz皻 dok豉daj niestety.nie wiem dok豉dnie ale napisz do "Raori" on ostatnio sprzeda bodaj瞠 zestaw Aqaela i mo瞠 ci podpowie co do tego sprzetu.
Popatrz na znanym portalu alle.... zestawy a tak瞠 spr鏏uj oszacowa sobie koszty kupowania sprz皻u pojedy鎍zo i b璠ziesz wiedzia jak to mniej wi璚ej wychodzi kosztowo.chyba 瞠 co z u篡wanych w dobrej cenie ci si trafi od kogo kto likwiduje zbiornik.

M.M
Powr鏒 do g鏎y
shadow82

Do陰czy: 29 Sty 2018
Pom鏬: 2

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest zestaw wed逝g mnie warty zainteresowania
Aqua-szut Aqua4Start. Firma pod zarz康em Aquaela.
W zestawie jest grza趾a 50w z termostatem, filtr pat mini i o鈍ietlenie 10W LEDDY TUBE. Jest taki zestaw na alle... za 209,00 uwa瘸m to za dobr cen.
Czekam na odpowied odno郾ie wyposa瞠nia czy jest zgodne z danymi na stronie producenta

nie wklejaj link闚 tylko opis. MOD BARA
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 26
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

shadow82 napisa:
Jest zestaw wed逝g mnie warty zainteresowania
Aqua-szut Aqua4Start. Firma pod zarz康em Aquaela.
W zestawie jest grza趾a 50w z termostatem, filtr pat mini i o鈍ietlenie 10W LEDDY TUBE. Jest taki zestaw na alle... za 209,00 uwa瘸m to za dobr cen.
Czekam na odpowied odno郾ie wyposa瞠nia czy jest zgodne z danymi na stronie producenta

link do strony zaraz usunie ci moderator-nie wstawia si ich na forum.
co do tego zestawu to pat mini moim zdaniem za ma造 b璠zie i grza趾a te taka sobie,led闚 ja nie preferuj wi璚 co do tego o鈍ietlenia si nie wypowiem

M.M
Powr鏒 do g鏎y
Donayo

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 16:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przegl康am sklepy, olx i Allegro.
Ci篹ko trafi co konkretnego.
Prawdopodobnie bud瞠t wzro郾ie do 400z, a ja kupi jak捷 fajn u篡wk.
Ewentualnie wszystko osobno.
Dzi瘯i za odpowiedzi.
Powr鏒 do g鏎y
shadow82

Do陰czy: 29 Sty 2018
Pom鏬: 2

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten zestaw na pewno b璠zie lepszy ni inne chi雟kie.
Tak jak autor zaznaczy w wi瘯szo軼i tanich jest filterek chi雟ki kt鏎y praktycznie nic nie daje poza ruchem wody- g帳ka 2x5cm- wiem bo mia貫m Smile
O鈍ietlenie co najwy瞠j 2-3W

Donayo

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co my郵icie o zmianie koncepcji.
Bardzo spodoba mi si zbiorniku z biotopem Tanganiki.
Jednak do tego typu biotop闚 potrzebne s ogromne akwaria, na kt鏎e nie mog sobie pozwoli.
Czy mo積a, bez negatywnych skutk闚 dla ryb, zrobi wystr鎩 jak w Tanganice (ciemne t這, ska造, brak lub bardzo ma這 ro郵in) i hodowa ryby mniejsze, pokroju neon闚, brzanek, kirys闚 (chodzi mi o sam wielko嗆, nie konkretny gatunek)?
Wtedy m鏬豚ym sobie pozwoli na zbiornik w okolicach 100 litr闚 i powiedzmy mia豚ym na to 500z.
Jest co ciekawego w takich pieni康zach? Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Raori
Pocz徠kuj帷y pomocnik

Do陰czy: 28 Sie 2017
Pom鏬: 6
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co by nie powiedzie to 112 jest optymalne na start i nauk i nie tylko. Z 500 kupisz wszystko co b璠zie potrzebne.

[126L] Dark Matter
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
wojtass9
Moderator
Moderator

Do陰czy: 22 Lis 2007
Pom鏬: 76
Sk康: Piotrk闚 Trybunalski

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mo瞠sz zrobi wystr鎩 Tanganiki i hodowa ryby z tanganiki tylko odpowiednie gatunki.
https://www.youtube.com/watch?v=1--_P9YmtOk
Powr鏒 do g鏎y
Donayo

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 22:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okej, rozumiem.
W takim razie, jakie mniejsze gatunki mo瞠cie poleci?
Chcia豚ym, 瞠by jednak w takim akwarium troch ich p造wa這.
Dodatkowo, jaka powinna by przepustowo嗆 filtra i moc grza趾i?
Jeszcze nie zdecydowa貫m w sumie czy chc bli瞠j 60 czy 100 litr闚, jednak koszt w obu przypadkach musi zamkn望 si w wymienionych wide趾ach i oczywi軼ie im mniej tym lepiej Very Happy
Co do o鈍ietlenia, je郵i nie chc ro郵in lub chc maksymalnie 3-4, 鈍iat這 nie musi by jakie specjalne, prawda?
Powr鏒 do g鏎y
fzig

Do陰czy: 16 Sty 2018
Pom鏬: 3

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na olx widzia貫m og這szenie. W Twoim mie軼ie kto sprzedaje zbiornik 200 litr闚 za 150 z. Niestety, chyba panoramiczne... Widzia貫 to og這szenie?
Powr鏒 do g鏎y
Donayo

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co tam widzia貫m, ale wola豚ym proste i chyba jednak 200l to b璠zie za du穎 dla mnie, je郵i chodzi o wielko嗆 i ci篹ar.
Powr鏒 do g鏎y
Trex

Do陰czy: 10 Lis 2017
Pom鏬: 6
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: 14 Lut 2018 23:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troszk mi si nudzi這 wi璚 postanowi貫m Ci skleci w miar my郵 normalne zestawy, bez chi雟kich akcesori闚. Takie zestawy my郵 瞠 w miar twoich potrzeb mog normalnie funkcjonowa. Oczywi軼ie do tych koszt闚 nale篡 doliczy koszt pod這瘸, ozd鏏 ( kamienie, korzenie itp.), ro郵iny, no i oczywi軼ie obsada jak tam sobie wybierzesz + termometr.

Akwarium FloAt Standard Prostok徠ne 60x30x35 5mm 63L - 70 z
AQUASZUT AQUA4start pokrywa LED 6W prosta 60x30cm - 105 z
Diversa Grza趾a z termostatem Thermoplus 100W - 29 z
AQUAEL TURBO FILTER 500 Filtr wewn皻rzny do 150l - 65 z

W sumie wysz這 269 z, czyli troszk wi璚ej ni ten tw鎩 ca造 zestaw co sobie upatrzy貫, tylko z ma陰 r騜nic, jest z這穎ny z wiar normalnych akcesori闚, a nie chi鎍zyk闚. Chi鎍zyki z czasem i tak by wymienia na co lepszego.

Akwarium FloAt Standard Prostok徠ne 80x35x35 6mm 98L - 120 z
AQUASZUT AQUA4FAMILY pokrywa prosta 1x24W 80x35cm - 135 z
Diversa Grza趾a z termostatem Thermoplus 100W - 29 z
AQUAEL TURBO FILTER 500 Filtr wewn皻rzny do 150l - 65 z

Tutaj wysz這 349 z. Wszystko to jest nowe na gwarancji, towar pochodzi ze sklepu.

Je瞠li w rachub wchodz u篡wki to my郵 瞠 wszystko to jest do dostania za 50% - 70% ceny.

Donayo

PostWys豉ny: 15 Lut 2018 0:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯uj Ci bardzo, na pewno b璠 si na tym opiera podczas zakup闚.
P鏦i co znalaz貫m na OLX akwarium z szafk w moim mie軼ie, co by這by fajn opcj. Czekam tylko na normalniejsz por, 瞠by zapyta sprzedawcy jaki tam jest osprz皻 Smile
Powr鏒 do g鏎y
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 100
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 15 Lut 2018 0:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wielko軼i zbiornika...wi瘯szy zbiornik wybacza wi瘯sze lub wi璚ej pomy貫k, w ma造m co zdechnie, zacznie si psu- od razu masz problem w ca造m akwarium, w du篡m mo瞠sz nie zauwa篡, 瞠 rybka zdech豉/znik豉 i mo瞠 nie by 瘸dnych k這pot闚 z baniakiem...to raz, a dwa wi瘯szy zbiornik daje o wiele wi璚ej mo磧iwo軼i je郵i chodzi o ryby- kiedy chcesz tylko drobne sztuki, to w du篡m obsada mo瞠 by sporo wi瘯sza, kiedy nagle spodoba Ci si mie wi瘯sz rybci [od 10cm wzwy瓢 to z ma造m akwarium na marzeniach powinno si sko鎍zy.

Co do d逝go軼i/litra簑 zbiornika, w ma造m 54l i mniej nie poszalejesz z wi瘯szymi gatunkami, z ma造mi zreszt te nie [chodzi o ilo嗆]. Posiadam standardowe 112l i 80cm d逝go軼i, wi瘯szo嗆 rybek dorastaj帷ych 10cm i wzwy potrzebuje 100cm d逝go軼i akwa i wzwy, mia貫m nie lada problem dobra jak捷 wi瘯sz park rybek.
Polecam pomy郵e od razu o akwarium 100cm d逝go軼i lub wi璚ej, potraktuj jako zakup przysz這軼iowy, aby p騧niej nie zmienia zbiornika i nie wykosztowywa si dwa razy. Koszta b璠 i dla wielu os鏏 niema貫, ale to tylko na start, p騧niej to hobby wcale drogie i jako poch豉niaj帷e sporo pracy nie jest...chyba 瞠 cz這wiek zaczyna "szale" z butlami CO2, komputerami steruj帷ymi/wskazuj帷ymi itd.itp.

Hobby jak hobby, ka盥e jedne potrafi wch豉nia sporo pieni璠zy lub mniej.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum