Klejenie akwarium.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
qnrad92
Posty: 261
Rejestracja: 05 gru 2007 14:48
Lokalizacja: Mielec

Post autor: qnrad92 »

Dzięki wielkie za tydzień to wypróbuję ;)
A akwarium może leżeć nawet miesiąc, skoro tyle czekałem to ten miesiąc mnie nie zbawi, a za to będę miał więcej czasu na przemyślenie co będę chciał w nim mieć....
Pozdrawiam Konrad.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

szymel89 pisze:kładziesz równo na całej długości, psikasz roztworem płynu do mycia szyb i wody (50/50) po szybie i sylikonie, tak samo na palec i jednym ruchem wygładasz spoinę.
Ale musisz odpowiednio (na skos) przyciąć kartusz, bo jak mydło wejdzie pod silikon, to będzie porażka...
Jak robisz baniak w detalu (tzn jeden), to warto zataśmować spoiny. A po zerwaniu taśmy dopiero wygładzić.
A czas leci...
qnrad92
Posty: 261
Rejestracja: 05 gru 2007 14:48
Lokalizacja: Mielec

Post autor: qnrad92 »

Dzisiaj sąsiad mi przywiózł akwarium 165,6 litra. Trzeba je tylko wyczyścić i jest gotowe :) Do tego jeszcze dostanę kubełek Fluval, model chyba 405. Jak tylko przykleję poprzeczki to wystawię te 112l z OW na sprzedaż, bo jest już uszczelnione jeżeli ktoś jest zainteresowany to pisać. :)
Pozdrawiam Konrad.
Mateusz26
Posty: 55
Rejestracja: 27 sty 2018 16:11
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Mateusz26 »

Tak przeglądam ten wątek i rozumiem że jeżeli nigdy nie klejem własnego akwarium to sklejenie zbiornika ok 500 litrow graniczy z cudem ?? Proszę o odpowiedź tylko i wylacznie osób które miały jakieś doświadczenie w klejeniu akwarium...
Pierwsze 40 lat dzieciństwa w życiu mężczyzny jest najgorsze...
Później już jakoś leci ;)
ODPOWIEDZ