Jaki pokarm polecacie i jest najlepszy?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ostruszka
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2018 20:27
Lokalizacja: Wrocław

Jaki pokarm polecacie i jest najlepszy?

Post autor: ostruszka »

Cześć
Przy akwarium 54l i skromnej obsadzie 5 danio 5 neonów czarnych i kilka roślin
Chciałam znaleźć odpowiedni pokarm. Myślałam nad pokarmem podstawowym,
uzupełniający i może mrożony. Tylko jaki podpowiecie ?
Dziękuję na zapas c:
54l
-5 danio
-5neonów czarnych
- sporo roślinek c;
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Cześć.
Najlepszy byłby drobny żywy, ale trochę trudno o taki pokarm.
Można próbować mrożonego oczlika albo drobną mrożoną artemię (ewentualnie po rozmrożeniu posiekać).
Można próbować hodować własny pokarm żywy (węgorki itp).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy pokarm, ryby karmione różnorodnym pokarmem są najzdrowsze i najszczęśliwsze :D i zawsze pokarm trzeba dostosować do obsady, dla dużych pielęgnic będziemy kupować inny a dla małych neonków inny, a rodzajów jest mnóstwo, więc trzeba poczytać i wtedy dobrać odpowiednią kompozycję pokarmów.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

czyli jaki jest oki.bo ja dla przykładu podaję 5 rodzai suchych płatków w tym 2 z dodatkiem glonów Tropical na zmianę.nie mam przekonania do żywego ani mrożonek.jedyne co mógłbym podawać to jakieś suszone robaczki ewentualnie ale nie wiem na co stawiać.Autor postu ma danio i neonki a ja np. gupiki,neonki,bystrzyki ozdobne
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Nie do końca zgadzam się z "różnorodnością" pokarmu, nawet do śmietnika nie wyrzuca się wszystkiego.
Organizmy ryb są przystosowane do określonego pokarmu i karmienie ich różnorodnym pokarmem, zwłaszcza przygotowanym i przetworzonym przez człowieka nie jest dobre. My sami (ludzie), nie wiemy jak mamy się odżywiać, a co dopiero karmić zwierzęta.

Karm tym, co ryby zjadają w wodzie, ryba z głodu nie zdechnie, bo w dojrzałym biologicznie akwarium zawsze coś "skubnie" - glona lub jakiś mikroorganizm. Postaraj się zdobywać pokarm żywy, jak tego nie ma, podawaj mrożony. Poza tym w naturze występuje raczej niedobór pokarmu niż jego nadmiar, więc karm oszczędnie...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

krzych_100 pisze:Nie do końca zgadzam się z "różnorodnością" pokarmu, nawet do śmietnika nie wyrzuca się wszystkiego.
Chodziło mi o to, że nie można w kółko karmić ryb jednym i tym samym, tak samo jak człowiek... na samych suchych bułkach przeżyje, ale jak się będzie czuł ?

białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, to jest różnorodność.

a może trzeba powołać dietetyka rybnego ? :lol:
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

krzych_100 pisze:Nie do końca zgadzam się z "różnorodnością" pokarmu, nawet do śmietnika nie wyrzuca się wszystkiego.
Organizmy ryb są przystosowane do określonego pokarmu i karmienie ich różnorodnym pokarmem, zwłaszcza przygotowanym i przetworzonym przez człowieka nie jest dobre. My sami (ludzie), nie wiemy jak mamy się odżywiać, a co dopiero karmić zwierzęta.

Karm tym, co ryby zjadają w wodzie, ryba z głodu nie zdechnie, bo w dojrzałym biologicznie akwarium zawsze coś "skubnie" - glona lub jakiś mikroorganizm. Postaraj się zdobywać pokarm żywy, jak tego nie ma, podawaj mrożony. Poza tym w naturze występuje raczej niedobór pokarmu niż jego nadmiar, więc karm oszczędnie...
czyli ja mam rozumieć iż podając vitality & color,supervit i guppy rano na przemian i wieczorem spirulinę i 3-algae oraz hikari shinking wafers robię rybkom krzywdę?
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

A czy vitality & color,supervit i guppy występuje w naturalnych środowisku tych gatunków?
Nie twierdzę jednoznacznie, że robisz krzywdę, tylko uważam, że człowiek sam nie potrafi siebie żywić, a co dopiero zwierzęta, więc pokarmy wytworzone przez człowieka nie są dobre.
To, że coś ma logo Sera, czy JBL nie oznacza, że jest dobre (to tylko firmy przetwarzające).

Czy próbowałeś sam poławiać pokarm i nim karmić ryby?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

nie próbowałem bo nie mam za bardzo na to czasu.słyszałem o hodowaniu larw komara
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

lysy68 pisze: czyli ja mam rozumieć iż podając vitality & color,supervit i guppy rano na przemian i wieczorem spirulinę i 3-algae oraz hikari shinking wafers robię rybkom krzywdę?
Jestem tego zdania co Krzych- im mniej przetworzone jedzenie tym zdrowsze, jak sam w to nie wierzysz spytaj jakiegokolwiek dietetyka...

Kiedy przeczytałem te wszystkie sztuczne nazwy co podałeś to od razu wyobraziłem sobie garść tabletek jako obiad, wszystko co potrzebne zawierałyby, ale jednak jedzenie daje przyjemność- tabsy nie. Ryby na domiar wszystkiego powinny nawet upolować sobie to jedzenie.
Nigdy żaden zdrowy "proszek" nie zastąpi człowiekowi ziemniaków z surówką i schabowym, myślę że ryby odpowiednio wybrałyby podobnie: płatki? uciekający robaczek?....oj robal! :wink:
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

lysy68 pisze:słyszałem o hodowaniu larw komara
Chodzi mi o siatkę i poławianie w stawie.
Chusta szyfonowa na stelażu i wiaderko - spróbuj, naprawdę warto, będziesz miał wtedy porównanie z innymi pokarmami.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

krzych_100 pisze:Chodzi mi o siatkę i poławianie w stawie.
Chusta szyfonowa na stelażu i wiaderko - spróbuj, naprawdę warto, będziesz miał wtedy porównanie z innymi pokarmami.
I przy okazji warto się zaopatrzyć w zestaw leków na wszelkie pasożyty. To jak zabawa w ruską ruletkę:) Z hodowlanym tubifexem, ochotką czy nawet wodzieniem można coś przywlec a co dopiero bawiąc się w poławianie w stawie. Takie moje zdanie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

Oczywiście można jeszcze przygotowywać własne pokarmy dla ryb, jest dużo przepisów w internecie, osobiście tak nie robię, ale od czasu do czasu daję swoim rybom np żółtko z gotowanego jajka, muszki owocówki, komary i inne smakołyki, o ile uda mi się złapać :D moje ryby uwielbiają małe owady, a jest to też dla nich najbardziej naturalny pokarm jaki mogą dostać.

Trzeba być kreatywnym :P
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Neurochirurg pisze:I przy okazji warto się zaopatrzyć w zestaw leków na wszelkie pasożyty.
Jakie pasożyty masz na myśli?
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

edinio47 Rozumiem Edwardzie, że to pytanie to tak na poważnie:) Posłużę się pierwszą z brzegu krótką litanią:

http://www.rynek-rolny.pl/artykul/choro ... anych.html

Pasożyty są pod koniec długiej listy.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ