[38L] Akwarium ogólne- początek przygody z akwarystyką.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Tyszanin999
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2018 16:47

[38L] Akwarium ogólne- początek przygody z akwarystyką.

Post autor: Tyszanin999 »

Witam, prezentuję swoje pierwsze założone akwarium w życiu,baniaczek 35 l z gupikami,kilkoma otoskami,ampularią i 5 szt krewetek Amano. Jak narazie roślinki rosną powoli,wydaję mi się że mogą być jakieś niedobory,na niektórych listkach czarne plamki które nie schodzą pod palcem, oświetlenie ledowe. 8 diód po 3W z czego 2 to full spectrum, niedługo na tył akwa rzucę czarne tło aby było przyjemniejsze dla oka. Wszelkie komentarze mile widziane :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018 21:24 przez Tyszanin999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Barfzo fajnie ustawione wszystko, podoba mi sie. Bedziesz miec busz :) powodzenia!
Tyszanin999
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2018 16:47

Post autor: Tyszanin999 »

Dziękuję,akwarium robione na ziemi ogrodowej,góra to żwir bazaltowy. Mam nadzieję że będzie coś z tego trawniczka,jeżeli nie ruszy to na przód będę szukał innej roślinki i mniej wymagającej.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Oj czyli ta czarna warstwa pod żwirkiem to ziemia? W takim razie uważaj na glony, ziemia nie powinna dochodzić do szkła.
Tyszanin999
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2018 16:47

Post autor: Tyszanin999 »

Nie,akurat ta ciemniejsza warstwa to żwirek z poprzednio założonego akwarium,z tego co pamiętam to było to Dark Soil :) Ziemia jest starannie oddzielona od boków szkiełka.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jest fajnie, mi też się podoba. Jak dojdzie czarne tło to będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Otoski z gupikami nie pasują pod względem wymagań dotyczących parametrów wody.

Akwarium jest za małe - niestety - moim zdaniem - na trzymanie ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Los Chudos
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2014 16:40

Post autor: Los Chudos »

Niedługo 54 będzie za małe na hodowlę ryb... :lol:

Akwarium dla mnie mega na plus! :) Gupików tylko same samce, oddaj samice które masz, daj czarne tło i będzie okej. :)
Tyszanin999
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2018 16:47

Post autor: Tyszanin999 »

Z tego co wyczytałem otoski wymagają wody o pH pomiędzy 5-5 a 7.5 i wodzie miekkiej która u mnie występuje więc wydaje mi się że nie mają u mnie źle co zresztą zauważyłem w akwarium. Część populacji gupików będę ograniczał żeby nie przerybić , woda trzyma swoje parametry,glonów znikome ilości,jedynie chciałbym szybszego wzrostu roślin ale na to zapewne muszę poczekać. Co do litrażu wydaję mi się odpowiedni dla tych rybek.
ODPOWIEDZ