Nawozy

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Los Chudos
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2014 16:40

Nawozy

Post autor: Los Chudos »

Potrzebuje pomocy na wczoraj. 😁

Robię właśnie restart akwarium, będą w nim krewetki i może jakieś ślimaki, z roślin będą Anubias Nana, Rotala Wallichii, Glossostigma Elatinoides, Echinodorus Tenellus i Pistia. ale chodzi o nawozy. Pod drobnym żwirkiem zgniotę kilka kulek GT i mam Carbo z Planta Garnier. Coś dokupić? Od kiedy nawozić?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Los Chudos pisze:ale chodzi o nawozy
Jakie konkretnie? Są już rozrobione oraz proszki do rozrobienia, w przypadku tych drugich łatwiej kontrolować stężenie.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Los Chudos
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2014 16:40

Post autor: Los Chudos »

Wolałbym dalej Planta Garnier. Czytałem opinie i sobie ludzie chwalą
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Miałem proszki i rozrabiałem, więc na temat Planta Gainer się nie wypowiem. W proszkach mógłbym pomóc policzyć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Los Chudos
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2014 16:40

Post autor: Los Chudos »

A powiedz mi z tymi proszkami w razie czego, jakie?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Z mojego skromnego doswiadczenia z tymi roslinamy powiem ze: Anubiasy i Mikrosoria potrzebuja przede wszystkim substancji makro w toni wodnej, a dopiero na drugim miejscu byloby mikro, ktorego nie trzeba im az tak mocno suplementowac. Przy duzym oswietleniu+CO2 konsumowanie pierwiastkow mobilnych/nie mobilnych bedzie bardzo duze i pierwsze niedobory pokaza sie na starych lisciach, a potem dotkna mlodsze/nowe liscie. Obserwacja starszych lisci pomoze w pore uzupelnic braki. Najszybciej i najczesciej z wlasnych obserwacji przy mocnym swietle+CO2 brakuje im potasu, magnezu oraz zelaza. Nie bede sie rozpisywac o stusunku NPK, bo czesto jest to sprawa dysusyjna i wrecz kontrowersyjna dla wilu akwarystow. Wbrew powszechnej opini mozna te dwie rosliny chodowac przy duzym swietle unikajac glonow i zielenic punktowych na lisciach anubiasa.

Oczywiscie jak to z roslinami bywa, wypada je laczyc w taki sposob aby wiekszosc byla zadowolona, bo czesto bywa tak ze na 10 gatunkow jeden nie rosnie bo mu parametry nie odpowiadaja lub to wlasnie jeden rosnie, a reszta bieduje i gnije.
ODPOWIEDZ