Hikari - wciąż solidna marka czy już tylko ładne opakowanie?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Gotter
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2018 12:44

Hikari - wciąż solidna marka czy już tylko ładne opakowanie?

Post autor: Gotter »

Pytanie proste, oferta Hikari to wysokiej klasy pokarmy czy tylko seria zręcznych chwytów marketingowych? Wiem że kilka (naście?) lat temu pokarmy były świetne, a potem jakoś nigdy nie przyszło mi tego podważyć i chyba teraz przyszedł czas to zweryfikować. Opowiadajcie jakie są wasze wrażenia, a jeśli ktoś może coś polecić (wystarczy producent) czegoś bardzo dobrego, to byłbym bardzo wdzięczny... Choć z 2giej strony zastanawiam się też nad własną hodowlą solowca i ewentualnym dokarmianiu suchymi...
Testowe: 128 l Czarne wody
Docelowe: 1000 l+ Czarne wody
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jestem zadowolony z mrożonek IT - IchthyoTrophic, więc mogę polecić.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja używam dla rybek przydennych hikari shinking wafers i jestem z nich zadowolony.kiryski skubią,glonek wariuje na ich punkcie,rybki i krewetki też nie pogardzą.
+szybko toną,rybki je lubią
-za szybko ulegają rozkładowi moim zdaniem

a znowu tetra veggie wafers z cukinia są moim zdaniem do bani,na początku trochę otoski skubały a teraz tylko slimaki sie na tym pasą
-małe zainteresowanie ze strony rybek
-wolno tonie i przesuwa się tam gdzie nie trzeba
-długi rozkład w wodzie i zaleganie na dnie
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Gotter
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2018 12:44

Post autor: Gotter »

MarJan pisze:Jestem zadowolony z mrożonek IT - IchthyoTrophic, więc mogę polecić.
Kurcze żywy, własny pokarm jest o wiele lepszy od najlepszej nawet mrożonki, więc wolę pójść tą drogą, zwłaszcza że nie jest to zbyt kosztowne ani trudne. Bardzo doświadczony kolega akwarysta tłumaczył mi że atremię zamraża się na krótko po rozmnożeniu, więc osobniki są gorszej jakości niż te w pełni sił. Na start zacznę hodowlę solowca, potem się zobaczy, ale tak max 3 rodzaje, nie ma co szaleć bo pochłonie to już za dużo czasu...

Ciekawi mnie najbardziej suchy, suchego przecież nie zrobię a stanowi fajne uzupełnienie witamin w diecie ryb, tak mi się przynajmniej wydaje...
Testowe: 128 l Czarne wody
Docelowe: 1000 l+ Czarne wody
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hikari polecam, bo używam w swoim akwarium.

Co do innych pokarmów proszę o wypowiadanie się w już prowadzonym temacie:
viewtopic.php?t=23611
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ