Krasnorosty

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
QNIK
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2006 12:15
Lokalizacja: BEŁCHATÓW

Krasnorosty

Post autor: QNIK »

Witam
czy ktoś wie jak skutecznie zlikwidować krasnorosty ( takie małe czarne krzaczki )
porastają mi górną część tła, dekoracje na dnie i anubiasy, raczej lubią światło bo w zaciemnieniu to ich raczej niema NO2 i NO3 mam ok.
Proszę o jakieś porady
POZDRAWIAM
PTAK GROMU
Posty: 61
Rejestracja: 12 lut 2006 17:02

Post autor: PTAK GROMU »

kurcze fatalna sprawa to najgorsze dziadostwo próbowałem kiedyś dekoracje sparzyć wrzątkiem kilka dni trzymałem żwirek na słońcu bez wody i nic. słyszałem że dekoracje i żwirek włożyć do piekarnika na 250st.C a do roślin to kupuje się tabletkę tylko kurcze nie pamiętam nazwy (ale w zoologu napewno będą wiedzieć) i wkłada się je do wiadra całkowicie zaciemnionego z ta tabletką oczywiście na 24 godz. powinno pomóc. Ja to słyszałem ale nie wiem czy to na 100% skuteczne. NO i wiąże sie to z restartem akwa. Poczekajmy może ktos już skutecznie usunął to dziadostwo

aha. i krasnorosty lubią prąd wody wiec jest ich najwiecej w miejscach np. wylotu filtra

podaj parametry wody i ogólnie wszystkie dane obsade itd. itp.

Metody Walki:
1.Podmiany wody około 20% 3 razy tygodniowo
2 Nie wiem jakie masz parametry, ale ja miałem wodę o wysokim NO3 i TwW (czyli woda do podmian musi je zmniejszać)
3. podawanie CO2 może by bimbrownia
4. W zależności od rybek?? najlepiej jest utrzymać pH lekko poniżej 7
5. Przy krasnorostach ważny jest mały ruch wody w akwarium
6. dobrze jest ograniczyć podawanie pokarmu rybom, by zmniejszyć przemiane materii
7. Porządnie odmulić akwarium
Akwa 240 l.
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Krasnorostow trudno sie pozbywa. Sa jedzone przez kosiarki i slimaki. Trzba dbac o higiene zbiornika oraz o wlasciwe podmienianie wody.

Pozdrawiam :)
QNIK
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2006 12:15
Lokalizacja: BEŁCHATÓW

Post autor: QNIK »

Piekarnik odpada :( tło ma 120 cm. długości korzeń też sie nie zmieści, a co do anubiasów to są przyrośnięte do tła więc ich nie oderwę. NO2 i NO3 mam ok. A twardości nie mierzyłem. co do żwiru to nie mają szans tam sie zagnieździć ponieważ raz w tygodniu odmulam dno co sie wiąże z małą demolką
akwa ma 240l
filtr tetra 1000 i kubełek robi za bio
rybki są w remoncie :D pozbywam sie większości i zakupie neonki i rozborki, kosiarki mam 2 i jakoś nie widziałem u nich zapału przy krasnorostach

Obrazek
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

witam tutaj masz link o glonach mam nadzieje ze Ci pomoze w tej nierownej walce
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=14943
pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=2672&start=15

Tu opisalem swoja walke :) Wygralem !
ODPOWIEDZ