[112] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bracia antonio
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2018 18:02
Lokalizacja: zadupie

[112] obsada

Post autor: bracia antonio »

Cześć,

Jeszcze nie kupiłem akwarium, ale najpierw chce zastanowić się nad obsadą. Zastanawiam się nad:
neonki - 10
danio - 10
Zbrojnik złoty - 1
czy te rybki się nie zagryzą i czy nie będzie "pusto"
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie będzie pusto i nie będzie upchane ryb na maksa. Zgaduję, że chodzi o Danio pręgowane i Neony Innesa? Te do siebie pasują, przy pH około 6-7, twardości ogólnej do około 10 i temp. 23-24°C. Oczywiście zbrojnikowi te parametry również by odpowiadały i myślę, że to wartości do których bym dążył przy tym zestawieniu rybek. Podłożem powinien być piasek, żadne żwirki i jakiś korzeń koniecznie dla zbrojnika+ schronienie. Na taflę dałbym rośliny pływające, ryby od razu robią się śmielsze.

Jeśli jesteś początkujący, zapraszam do lektury, wiedza pozwoli uniknąć wielu błędów:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
bracia antonio
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2018 18:02
Lokalizacja: zadupie

Post autor: bracia antonio »

A roślinki sztuczne czy żywe? I czy mi się za szybko nie rozmnożą?
fzig
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2018 22:12

Post autor: fzig »

Żywe.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Poczytaj link, który przedstawiłem, bez tego nie pchaj się w to hobby, im mniej sztuczności tym lepiej- ryby nie są sztuczne i nie potrzebują sztucznych dekoracji, uzdatniaczy, sztucznej chemii, a nawet jedzenia, ale...do takich dyskusji daleko, fajnie że napisałeś na forum i szukasz tu wiedzy. Wytrwaj i czytaj sporo, a momentalnie odpowiedzi na Twoje pytania same się zaczną nasuwać z wiedzą.
bracia antonio
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2018 18:02
Lokalizacja: zadupie

Post autor: bracia antonio »

Tylko jakie roślinki. Użyć kokosa czy coś innego (kamienie nie są dobrym pomysłem) i czy wybrać się nad struge i stamtąd wybrać piasek, kamienie itd.
ODPOWIEDZ