Filtr, akwa 60x30x35, który wybrać ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Filtr, akwa 60x30x35, który wybrać ?

Post autor: lordnero11 »

Witam,
jestem tu świeży :P Aktualnie kompletuje sobie "części" do akwa, jak w tytule. Nie zajmowałem się wcześniej akwarystyką, trochę poczytałem, i jak w temacie - który filtr wybrać ? Ogólnie dowidziałem się, że najlepiej skupić się na filtrze zewnętrznym, pogrzebałem - i w moim zakresie cenowym - mam dwa typy :

AQUAEL VERSAMAX FZN-2
lub
Resun filtr zewnętrzny CY-20

Trochę się od siebie różnią :P Zastanawiam się który wybrać, mam akwa z pokrywą Aquael, bez miejsca na kaskadę, będzie chyba trzeba ciąć ?
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Podstawowe pytanie - jakie masz plany co do tego zbiornika? Mocno brudząca obsada?

U mnie w akwarium o takich wymiarach śmiga eheim 2213, natomiast z filtrów podanych przez Ciebie wybrałabym kaskadę (co wiąże się z cięciem pokrywy).
Kubełek niestety nie ma zbyt dobrych opinii - nie jest wystarczająco wydajny.

Jeśli mogę jednak coś polecić to rozważ jeszcze możliwość filtracji hamburskiej.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Plany na początek nie są zbyt bogate :) Na pewno krewetki, strasznie się synkowi podobają, w małym zbiorniczku mam 5 neonków czarnych i 2 glonojady syjamskie. Myślę powiększyć stadko neonków, może innego rodzaju, kirysy, kusi mnie raczek :) Oczywiście jakiś trawniczek i trochę roślinek.
Eheim niestety nie ten zakres cenowy :P A mam jeszcze parę rzeczy do kupienia (m.in. grzałka)
Cięcie pokrywy to dla nie nie problem, choć nie ukrywam, że kubełek wygodniejszy :) Czyli wstępnie kieruję się na kaskadę.
Obrazek
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Odradzam CY-20. Z tanich kubełków polecam ikola 150.
Ortodoksyjny akwarysta
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Na glonojady syjamskie Twoje akwarium jest niestety za male - to spore ryby i w za malym zbiorniku moga stac sie agresywne. Lepiej poszukaj im nowego domu albo... postaw wiekszy litraz ;)
Jesli chodzi o neonki to tez zaleca sie dla nich akwa o dlugosci przynajmniej 80cm...

Moze pomysl o innych neonach? Inessa? Simulansy?
Do kiryskow i neonow zazwyczaj nie potrzeba grzalki, to ryby wolace chlodniejsza wodę. Ale jeszcze zależy na jaki gatunek sie zdecydujesz.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Niestety większy litraż odpada :) Ze względu że to temat o filtrach: zapraszam
viewtopic.php?p=216813#216813

:D

A co do tematu - w takim razie skłaniam się na kaskadę Aquaela. Jutro zamówię, dam sobie jeszcze chwilę na "poczytanie", i prawdopodobnie go zamówię.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

lordnero11 pisze:Ogólnie dowidziałem się, że najlepiej skupić się na filtrze zewnętrznym
Hmm, przy takich wymiarach akwarium, poszukałbym jednak niewielkiego kubełka (praktycznie nie grzebiesz w akwarium, bo wchodzą tylko dwie rurki, których się nie wyciąga).
Kaskada też ma swoje zalety, ale w grę wchodzi jednak cięcie pokrywy. Pod względem miejsca na złoża filtracyjne to kubełek jednak ma przewagę
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

A np. jeden moduł takiego filtra będzie wystarczający ? :

http://allegro.pl/aquael-multikani-800- ... ml#thumb/2

Teraz to już sam nie wiem :D Nie ukrywam, że osobiście dalej wolałbym filtr kubełkowy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
grej33
Posty: 173
Rejestracja: 07 mar 2018 16:48
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: grej33 »

ja mam w swoim 72 L tetratec ex600 wersja ''plus'' jak narazie jest wszystko świetnie, w ogole go nie słysze nawet jakbym chciał :P
Zobaczymy jak sobie poradzi na dalszym etapie bo kupiłem nówke i dopiero co rozpoczał swój żywot
[72L] - Opti, tetratec ex600 plus, h.e.l.p advanced soil
[30L] - Opti, versamax NFZ 1, advanced soil plants
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeden moduł to za mało, nawet w opisie linka, który podałeś masz informację, że 1 moduł jest przewidziany na 40l wody, czyli w rzeczywistości od razu najlepiej co najmniej 2 moduły [osobiście brałbym3]
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Faktycznie, nie doczytałem..... ekhm:D

[Edit]
Ok, chyba ostatecznie padło na Ikola150. Naciągnę trochę budżet, ale co zrobić :P Tańsze same szmelce, Multikani wychodzi na to, że i tak musiałbym dość dołożyć. Kaskada wymaga cięcia, co dyskwalifikuje ewentualną sprzedaż pokrywy (przy wymianie choćby, nie planuję, ale XD ). Filtr wewnętrzny do mnie nie przemawia :D Akwarium planuję mieć w zabudowie, więc na tyle ile mogę, chciałbym żeby to fajnie "wyglądało".
Przestudiowałem trochę info o Ikoli, wychodzi na to, że całkiem dobry filterek, ważne, że ewentualnie nie ma problemu z dokupieniem wszelkich części do niego. Myślę że wybór już padł ostateczny.....
Żona mnie zabije ;(
ODPOWIEDZ