Pomóżcie:)

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sushi
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2005 8:52

Pomóżcie:)

Post autor: sushi »

Dostałam od znajomych na urodziny kulę z jedna złotą rybką. Ale postanowiłam zmienić tą kulę na zwykłe akwarium. Niestety rodzice nie zgadzają sie na duże akwarium, dlatego chcę kupić 20-25l. Możecie mi powiedzieć czy takie akwarium jest dobre dla welonów ( chcę dokupić jeszcze 1 lub 2 do towarzystwa dla mojej rybki) Jakie roślinki są najlepsze dla tego rodzaju i akwarium( czytałam ze najlepsze są kryptokoryny)? No i oczywiście sprzęt(jaki filtr, wiem że welony to okropne brudasy),czy potrzebna jest grzałka? :) Dzięki za odpowiedzi i pomoc:)
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeee dla jednego welona min. to 60 L a dla dwóch to najlepiej 100 L :evil:
Nie męcz tych ryb sprzedaj ją szybko z tej kuli, bo kula to nie akwarium :roll:

A w 25 L możesz trzymać jakieś gupiki, do tego mały filtr, grzałka też mała i tyle, a nie welony broń boże :!: :!:

POZDR
sushi
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2005 8:52

Post autor: sushi »

Ech.... to mnie dobiles:( ale dzieki za info
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Sushi niestety taka jest prawda.Ludzie trzymaja bardzo czesto welony w lulach ale nie oznacza to wcale ze to jest dla nich dobre.Akwa 25 l to dla gupików ,neonków niestety.Nie męcz ryby :!:
Przemek
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: Pomóżcie:)

Post autor: AMNESIAC »

sushi pisze:rodzice nie zgadzają sie na duże akwarium, dlatego chcę kupić 20-25l. Możecie mi powiedzieć czy takie akwarium jest dobre dla welonów (chcę dokupić jeszcze 1 lub 2 do towarzystwa dla mojej rybki) Jakie roślinki są najlepsze dla tego rodzaju i akwarium? No i oczywiście sprzęt
Hej!
Akwarium 25l (40*25*25cm) jest niewiele mniejsze od np. 45l (50*30*30cm), a w takim już mogłabyś stworzyć w miarę stabilne warunki. Przekonaj rodziców, bo naprawdę warto. Niestety dla 2 złotych rybek przydałoby się akwa odpowiednio większe - 80 i więcej litrów.
Jeśli chodzi o sprzęt: grzałka jest zbędna, a filtr musi być naprawdę wydajny - polecam kaskadowy (całkiem duża pojemność, przystępna cena i nie zajmuje miejsca w akwarium).
Więcej o złotych rybkach poczytaj sobie tutaj:
informacje o karasiach
akwarium dla karasi
opieka
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
bajka1333
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2005 16:14
Lokalizacja: wrocław

Post autor: bajka1333 »

Za trzymanie ryb w kulach dawałabym w żabki aż by zabolało. To zbrodnia i tyle.Welonki rosną bardzo duże i potrzebują dużo miejsca.Rośliny wykopią, poniszczą, grazłki nie trzeba, a na dnie najlepiej żwirek bo łatwiej ściągać smieci.Jak masz małe akwa dostać, to pomyśl o neonkach- piękne i wdzięczne. Jak dorobiłam się akwa 250 l. w ciągu miesiąc ryby urosły mi wiecej niż przez ostatnie pół roku bo maja komfort.Piękne są Bystrzyki, Brzanki, zmienniki, molinezję, mieczyki itd.Jak kochasz rybki to ich nie męcz, powodzenia.
Jarl
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005 22:00
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Post autor: Jarl »

Bo tak w ogóle to nie nalezy robić prezentów niespodzianek z żywych zwierząt.Potem właśnie jest płacz i lament co zrobić bo robiącemu prezent nie chciało się pomysleć nad tym.Jasne,to już nie jego zmartwienie.Teraz możesz jedynie namówić rodziców na większe akwa lub welonka oddać by biedaka nie męczyć.Z resztą,możesz spróbować pokazać to forum rodzicom z pewnością wielu z nas cierpliwie wytłumaczy dlaczego rybka ma mieć więcej trochę litrów jesli ma być mieszkańcem w domu.W ogóle to od kiedy np. 50 litrów to już duże akwarium? To jest właśnie małe akwarium,i choć zgadzam się z przedmówcami że większe dla niej by się przydało to właśnie takie jest maksymalnym kompromisem między potrzebą ryby a widzimisię ludzi,moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam,

Tak jak poprzednicy napisali welon nie mialbysie dobrze w akwarium, tej
podanej wielkosci :cry:

Sam jakis czas temu mialem welonka w 40 l ale byl tylko 1 na 40 l a
pozatym oddalem go do sklepu, poniewaz byl duzy oraz musialem akwa
zlikwidowac :wink:

Pokaz rodzicom nasze posty :wink: Moze ich przekonasz :roll:
Welonki potrzebuja troche miejsca :)

Powodzenia z rodzicami :wink:

Pozdrawiam Mateusz 8)
ODPOWIEDZ