[72l] Zaczynamy od nowa

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

NO2 jest u Ciebie obecne i właśnie to truje ryby. Masz niezamknięty cykl azotowy, akwarium jest niedojrzałe. Podmieniaj wodę min. 20-30% co 2 dni, do czasu aż ten parametr zejdzie do zera. To nie wina korzenia.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

NO2 masz zabójcze, radzę jak najszybciej podmieniać intensywnie wodę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
luki1532
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2018 9:47
Lokalizacja: Parczew

Post autor: luki1532 »

Czas na zdjęcie, woda jest dużo czystsza i klarowniejsza po podmiance. Ryby dość żywe, raczej nie widać po nich że jest im źle. Kiryski "ganiają się po całym akwarium". Jeżeli coś jeszcze jest źle to mówcie. W tym tygodniu w akwarium pojawi się jeszcze parę roślin, m.in. moczarka :D
P.S. Wyrzuciłem pompkę, wsadziłem napowietrzacz i założyłem deszczownię na wyjście filtra.


https://iv.pl/images/33821063154991168450.jpg

Usunęłam podgląd zdjęcia, nie wstawiaj tak dużych fotek. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dla kirysków podłożem powinien być drobny piasek, a nie grys.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
luki1532
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2018 9:47
Lokalizacja: Parczew

Post autor: luki1532 »

To akurat wiem ale bardzo mi się podoba taki grysik, niedługo zakladam akwarium 200 lub 300l, czekam tylko na dokończenie remontu pomieszczenia. Po założeniu nowego akwarium kiryski zostaną przeniesione bo nowe planuję zrobić na piasku :)

@edit 13.04.2018r.
Dzisiaj kolejna podmianka wody wieczorem się szykuje. Zaraz też jadę kupić jeszcze rośliny bo nadal mi za mało a wypatrzyłem fajną, która jednak wymaga nawożenia CO2 więc będę kombinował nad bimbrownią :)

W międzyczasie zmierzyłem parametry wody i jest już dużo lepiej niż było ostatnio:
Cl2 - 0
NO3 - 25
NO2 - 0.5
GH - 16
KH - 6
pH - 7.2
T - 24*C

P.S.Co do nawożenia roślin: na takie akwarium wystarczy bimbrownia z 2.25l butelek, czy koniecznie jakiś zestaw z butlą?
luki1532
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2018 9:47
Lokalizacja: Parczew

Post autor: luki1532 »

Roślinki kupione i posadzone, woda już wymieniona, teraz jest czysta i klarowna. Bimbrownia już zmontowana i lada moment zacznie ładować CO2 do akwarium.
Czas na zdjęcia:


Obrazek

Obrazek

P.S. Czy rozszczelniać bimbrownię na noc? Mam uruchomiony napowietrzacz i deszczownię więc raczej ryby nie powinny się udusić.
ODPOWIEDZ