[182L] grzesi3k i jego niecodziennik - złoty półśrodek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Z kronikarskiego obowiązku kolejny update.

1. Dzisiaj oddałem ok. 20 młodych platek (1-2 cm), mnożą się jak głupie. Dwie z pierwszego miotu niestety już opanowały ukrywanie przed siatką na poziomie expert... Jeszcze je dorwe. Miałem spory problem z przerybieniem i czeka mnie to samo już niedługo...

2. Pozbyłem się za pomocą tego samego kolegi co wziął platki większości młodych odrostów Microsorium :success:

3. V. gigantea nadal mozolnie odbija (ale już naliczyłem z 8 pędów).

Fotka na szybko zaraz po karmieniu:

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej,

Czas na update :) W akwa niewiele, poza inwazją glonów się dzieje. Młode platki (ok.20) poleciały do znajomego. Jest ich drugie tyle od tamtego czasu... Rośliny ładnie rosną mimo wszechobecnych zielonych włosów... Krasnorosty również powróciły. Trudno, już chyba zaczyna się sytuacja poprawiać. V. gigantea też się pozbierała. Widać ją w prawym tylnym rogu. Kiryski mają wysypany piasek po prawej. Anubias wypuszcza kolejny kwiat, mech znaleziony w worku z krewetkami rośnie jak głupi.

Ostatnio znaleziony korzeń buku został spreparowany. Czeka na kolejny restart zbiornika.

Aktualnie akwa wygląda jak poniżej:

Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Widze, ze przestawiłeś czerwoną rybkę... :mrgreen:
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Fajnie gestnieje ten zbiornik, a krasnale odnosze wrazenie ze sa w pakiecie razem jak sie kupuje szklo dostajemy je gratis he he.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Raori, mark_farina Hej, dziękuję za komentarze!

Plaga krasnorostów wymusiła na mnie mocne cięcie, chyba przestały się namnażać. Najbardziej wkurzają mnie te przyczepione do pojedyńczych ziarenek piasku... Baniaczek zarósł okrutnie od ostatniego update'u. Rośliny mimo glnów rozwijają się bardzo fajnie. Ozelot długo trzyma kolor, w międzyczasie anubias znowu zakwitł. Platki zeżarły mi Frogbite. Gigatee już ładnie widać.

Wygląda to teraz tak (mam mało czasu na hobby):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej, mało się zmienia, walczę z glonami. Ogólnie wszystko ładnie rośnie.

Obrazek

Dzisiaj pożyczyłem kosiarkę na tydzień. Wujcio grzesi3k głodnej nie wypuści.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Cześć po dłuższej nieobecności.

Walki z glonami ciąg dalszy. Udało mi się pozbyć większości, jednak krasnorosty to jakaś magia. Miałem spokój z zielenicami i znowu zaczynają się pojawiać. Do tego fakt, że mam przerybiony zbiornik nie pomaga... Platki mnożą się jak głupie.

Obrazek

Robione żelazkiem, ale widać jak V. gigantea odbiłła :)

Zastanawiam się czy nie zrobić restartu.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ten restart to chyba tylko wyłącznie dla siebie z nudów, bo wielu chciałoby podobnie wyglądające akwarium z takimi "problemami" :o

Pozbądź się przerybienia, glony znikną same.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładne. Bardziej zarośnięte.
Obrazek
[126L] Dżungla
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Ładne - no w miarę ale gdyby pomaskować te klamoty wyposażenia byłoby ładniej :)
Ale najbardziej w tym wszystkim sielankę burzy obsada. To nie chodzi o ilość (jak pisze MarJan) lecz o dobór gatunków . Sorki ale nie ma sie czym chwalić
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Właśnie dlatego rozważam restart, baniaczek wymknął się spod kontroli. Mam już przygotowany korzeń, chciałem spróbować z ziemią ogrodową i piachem.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

A to nieco zmienia postać rzeczy . Kibicuję .

ps
masz już koncepcje na obsadę ?
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Jak idzie walka z krasnorostami? Robisz coś poza ich wycinaniem?
Zbiornik piękny :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Myślę nad obsadą, ale nie mam jakichś pomysłów szczerze mówiąc.
Chciałbym zatrzymać neonki, może dokupić jeszcze z 6.

Ze starej obsady zostawiłbym jeszcze tylko kiryski (chyba) i dokupił ze 2 (w sumie dwa zostały, mogę się ich pozbyć). Amano, niech sobie czyści i kosiarka - tak samo (zresztą kosiarka jest przejściowa, podróżuje po znajomych).

Czyli miałbym wtedy:
15x neon inessa
?x denne

i teraz... chciałem jakieś kolorowe i ciekawe w zachowaniu ryby do kompletu. Mam małą córę, coś się musi w baniaku dziać. Brałem pod uwagę gourami perłowe, ale mając 1+2 trochę ryzykuję wojną, poza tym temperatura i charakterystyka wody ledwo na siebie nachodzą. Z neonami spokojnie parka pielęgniczek (ramy, kakadu, agga) mogłaby być OK.

Jeśli chodzi o aranż. To bardzo spodobała mi się jedna opcja z korzeniem jako wyspą przesuniętą w prawo i bogatą tylną/boczną obsadą roślinną. Ziemia ogrodowa i piasek, tak to wszystko zrobić, żeby się później nie narobić ;)

Jestem absolutnie otwarty na wszelkie sugestie :) Piszcie proszę. Akwa małe 84l.

Dzięki.

@Rubaszny
krasnorosty tne, wyrywam, sprzątam, podmieniam wodę, dorzucam wkłady do filtra, wypalam H2O2. No wszystko robię w tej nierównej walce. Dywany mam jak perskie ;)
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Neony i kiryski to już sympatyczna baza do obsady. Tak jak wspomniałeś jakaś pielegniczka do tego (osobiście najbardziej mi się podoba agassizi) jako gwiazda programu. I otoski pochowane po krzakach heh.
Zablokowany