Filtr zewnętrzny

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Fluwal ma regulację przepływu- to ta dźwignia "aqua stop" [woda całkowicie zamknięta, kiedy dźwigienka na samej górze, a całkowicie otwarta, kiedy dźwigienka na samym dole], oczywiście nie będę odradzał większego filtra, zawsze to więcej mediów, czyli lepsza filtracja.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

z filmików wygląda jakby z pod tego przycisku do zalewania woda wydostawała się.zobacz czy to da się rozebrać bo pewnie uszczelnienie gdzieś puściło i sprawdź jeszcze oringi od spodu jak zdejmiesz tą część z przewodami od głowicy
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
starmen
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2015 17:23

Post autor: starmen »

lysy68 hmmm ok zachęciłeś mnie do jeszcze raz zajrzenia. Choć nie wiem czy tam jest jak się dostać to tego spojenia :) postaram się jakieś fotki zrobić .
P.S. Gdyby ktoś jakies porady to chętnie.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

wpisz w google objaw przecieku to coś powinnneś znaleźć na ten temat.filtry nawet ze starej serii są oki tyle ze właśnie był problem z przeciekaniem.na twoim miejscu powymieniałbym wszystkie oringi i uszczelki jakie są możliwe i moim zdaniem dalej ci on będzie służył.uszczelki to nie jakiś tam duży wydatek ale powinno pomóc.zobacz pod spodem adaptera węży (aqua stop) czy masz na rurkach oringi,bo wiem ze w starszych wersjach albo dokładali je osobno i nie pisali nic w instrukcji albo ich wcale nie było.

masz link do jednego z filmików na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=GJKpT9estFI
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
starmen
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2015 17:23

Post autor: starmen »

Dziękuję za wszelką pomoc szczególnie MarJan .
Zakupiłem Fluval 206 właśnie do mnie idzie aby zaczął działać na majówkę.
Mam nadzieję że dojdzie jeszcze (od 4 IV idzie) Taki karmik i będzie komplet.
Też dziękuję lysy68 za udostępnienie linków - jeszcze się tetrą też pobawię (mimo gogloowania prze ze mnie nie znalazłem tak świetnych filmików).
Jednocześnie dzięki WIELKIE wszystkim którzy doradzali lub w jakiś sposób się do tego przyczynili. Za jakiś czas powiedzmy 3 miesiące opisze jak się sprawuje nowy sprzęt.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

nie ma sprawy,zawsze staramy się służyć pomocą w miarę doświadczenia i wiedzy :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ