LED Aquael w akwarium 100 litrów

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BLACHA_997
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2018 12:58

LED Aquael w akwarium 100 litrów

Post autor: BLACHA_997 »

Witam.
Odświeżę trochę temat. Planuję wymianę mojej starej (pow. 10 lat) pokrywy na coś nowoczesnego. Mój wybór padł na pokrywę Aquaela z modułami LED. Obecnie w mojej pokrywie funkcjonują 4 leciwe świetlówki T5 oraz dwie belki led z allegro, które też pomału dogorywają. Do planowanej pokrywy zamierzałem kupić 4 moduły LED (po 2 RETROFIT LED 16W 6500K AQUAEL oraz RETROFIT LED 16W 8000K PLANT AQUAEL GLOSSY. Czytając Wasze forum zastanawiam się czy aż 4 moduły nie będą emitować zbyt dużego światła? Jeśli tak to czy 2 moduły (po jednym 6500K i 8000K wystarczą, czy ew. dołożyć dodatkowo któryś z nich?
Moje akwarium to typowy zbiornik 100 litrowy z neonami i danio oraz jakieś podstawowe rośliny, np. anubiasy - nic szczególnego. Stosuję nawożenie z butli CO2.
Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Twój post wydzieliłam w osobny temat z dyskusji prowadzonej przez innego autora. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018 17:35 przez BLACHA_997, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Mam 2 takie moduły w podobnym zbiorniku z roślinami małowymagającymi, teraz nawet dałbym 2 moduły typowo roślinne [plant], a nie mieszane- dla ludzkiego oka wydaje się, że to mniej światła dzięki czemu zbiornik nie jest tak jasny. Zapraszam do prześledzenia mojego tematu w galerii, w pierwszym poście wypisane technikalia, a dalej to już typowy dziennik ze zdjęciami i krótkimi filmikami, wystarczy kliknąć w odnośnik na samym dole tego posta.
BLACHA_997
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2018 12:58

Post autor: BLACHA_997 »

Ładny zbiornik.
Z tego co widzę to chyba zdecyduję się na dwa moduły PLANT oraz jeden o barwie światła 6500K. To jakieś 150 zł więcej w kieszeni od tego co planowałem :)
Małe offtop podziwiam, że przy filtrze kaskadowym masz taką klarowną wodę oraz że trzyma jej parametry. Ja od momentu założenia baniaka przetestowałem 3 filtry (jeden wewnętrzny oraz dwie kaskady - małą i dużą). Wkurzało minie częste czyszczenie o odpowietrzanie kaskad dlatego od 4-5 lat mam Midikani 800 z dodatkową pompą co skutkuje że do filtra zaglądam raz na rok.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dziękuję.
No zbiornik od około pół roku filtrowany jest również przez kubełek fluval 206 więc to nie sama kaskada, chociaż narzekać na nią nie mam co- czyszczę ją co tydzień z podmianką wody, a kubeł chyba raz na 2 miesiące gdzieś tak wyjdzie, chociaż tego w sumie nie potrzebuje, przepływ się mu nie zmniejsza, po prostu ja czuję się lepiej jak wypłuczę te gąbki :P
ODPOWIEDZ