Problem ze wzrostem roślin i glonami!!!

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Problem ze wzrostem roślin i glonami!!!

Post autor: Aldred »

Witam.
Od jakiegoś czasu moje roślinki straciły zapał do wzrostu. Nurzańce jak na moje oko to staneły prawie w miejscu, moczarki zmarniały mi strasznie i dalej nie bardzo chce im się rosnąć. Ludwiga to samo. Jedynie żabienice i cabomby mi rosną choć też troszkę słabiej niż wcześniej. Dziwne, bo jakiś czas temu dołożyłem światła i wystartowałem z CO2. Parametry wody są oki. Nawoże przy każdej podmianie tetrą plantmin. Najgorsze jest to, że do tego krasnorosty mnie atakują. Skruciłem oświetlenie do ok8-10h. Pozbyłem się już dawno deszczowni więc ruch wody też jest malutki.
Może mi ktoś pomóc?? :roll: Tak sobię myślę, że może żelaza roślinką brakuje albo jeszcze czegoś :roll: Boję się jednak więcej nawozić przez te krasnorosty(prawdopodobnie to one :? ) Dzisiaj robie podmianę 25% i myślę o zaciemnieniu na 2-3 dni co by się tych glonów pozbyć :twisted: No i co ja mam biedny zrobić :?: :?: :cry:

Pozdrawiam i czekam na pomoc 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Hmmm ... rzeczywiście moga byc braki żelaza.
A dozujesz jakieś mikro i makro elementy ?
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

witam tutaj masz link o niedoborach mineralow moze cos pomoze
http://www.holenderskie.pl/art.php?go=45
a tutaj masz cos o krasnorostach
http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... osty#69847
pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Dzięki. Artykuł o minerałach jest super!!:) Prawdą jest, że nie podaję narazie żadnych makro el. ale to dlatego że boję się jeszcze większej plagi glonów :? Właśnie skończyłem sprzątanie w akwarium podmieniłem sporo wody i usunąłem liście z glonami, mam nadzieję, że trochę mi odpuuszczą. Ach jeszcze jednego nie napsałem. POdmieniam cały czas wodą demineralizowaną więc tym bardziej chyba powinienem dodawać jakiś dobry nawóz z makro-- zgadza się :?: :?:

Pozdrawiam

Edit
Dzisiaj zakupiłem odpowiednie nawozy i podałem pierwszą dawkę. Rodzaj nawozu to taki z allegro, było juz coś na jego temat na forum. Osobno makro i mikro elementy, podobno dobry jest. Przy okazji poznałem nowy sklep, do którego chyba bede często wracać tym bardziej, że sprzedawca jest bardzo miły i dużo wie 8) Widać to po jego wspaniałym baniaku w sklepie od którego wzroku nie mogłem oderwać.
Zakupiłem jeszcze 6 kosiarek co by mi wycieły krasnorosty. Mam nadzieję, że będą skuteczne 8)

Dam znać jak roślinki mi ruszą :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Moje zabiegi pomogły:-D Kosiarki pięknie oczyściły rośliny z glonów, a nawóz sprawił, że rośliny znów pięknie rosną :)

Pozdrawiam :)
Obrazek
ODPOWIEDZ