Co się dzieje z roślinami

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jakuś
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2006 19:37

Co się dzieje z roślinami

Post autor: Jakuś »

Od kilku dni zauważyłem ze moje rosliny zaczynaja miec brązowe liscie, nie wiem co sie z nimi dzieje, moze czegos im brakuje, prosze o pomoc jezeli ktos mial podobny problem i umie go rozwiązać. Mam akwa 180l, oświetlenie to 2x 30W, nie nawożę roślin niczym, akwa ma dopiero 10 dni.
Tutaj link do albumu w ktorym sa zdjecia "chorych" roślin.
http://kubaxx.fotosik.pl/albumy/15532.html
180l
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

witam Twoj problem jest spowodowany albo zlymi parametrami wody(sprawdz i podaj je na Forum)albo brakiem mineralow tutaj masz cos o mineralach
http://www.holenderskie.pl/art.php?go=45
pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Jakuś
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2006 19:37

Post autor: Jakuś »

Niestety nie znam parametrów wody. Jakie testy musze kupić, czytałem gdzieś że brązowinie liści jest spowodowne brakiem żelaza i można go uzupełnić środkiem ferro aktiv, czy to cos pomoze?
Mógłby ktoś podać części które potrzebuje aby zamontować dodatkową świetlówkę. Czy to wystarcza; statecznik, 2x oprawka, zapłonnik, oprawka zapłonnika, kabel prowadzący do żródla prądu.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2006 12:15 przez Jakuś, łącznie zmieniany 1 raz.
180l
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Brązowienie liści jest głównie spowodowane przez zbyt słabe oświetlenie. Te 60W na 180L to trochę mało przydało by się chociaż 20, a gdyby bylo dodatkowe 30 to było by świetnie i wtedy nie powinieneś się przejmować sałebym wzrostem jak i żółknięciem liści.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

witam tu masz troszke o przebudowie pokrywy
http://www.anilorak.toya.net.pl/
dobrym rozwiazaniem na zwiekszenie oswietlenia jest zamontowanie odblysnikow-niedrogo i skutecznie
pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Lesiotech
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiotech »

Witam.
Sprawdź jeszcze czy to brązowe nie daje sie z liści zmyć, bo to mogą być glony. Jak sie zmyją to masz 2 wyjścia: myc przy każdej podmianie wody lub dokupić jakieś małe glonojadki(polecam otoski)
Pozdro.
Jakuś
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2006 19:37

Post autor: Jakuś »

Glony to raczej nie są. Brązowe liście ma tylko żabienica, nurzańce,paprotnice,cabomby rosną normalnie i mają piękne zielone liście. Pytam się jeszcze raz czy to wystarcza aby zamontować dodatkową świetlówkę; statecznik, 2x oprawka, zapłonnik, oprawka zapłonnika, kabel prowadzący do żródla prądu.
180l
Lesiotech
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiotech »

Jakuś pisze:Glony to raczej nie są. Brązowe liście ma tylko żabienica, nurzańce,paprotnice,cabomby rosną normalnie i mają piękne zielone liście. Pytam się jeszcze raz czy to wystarcza aby zamontować dodatkową świetlówkę; statecznik, 2x oprawka, zapłonnik, oprawka zapłonnika, kabel prowadzący do żródla prądu.
wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie wyłacznika gdzieś po drodze między statecznikiema wtyczką
ODPOWIEDZ