Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pytanie o czyszczenie szyb

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadow82

PostWysłany: 12 Lip 2018 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanko związane z czyszczeniem.
Czy podczas czyszczenia szyb z zielonego nalotu filtr macie włączony czy wyłączony. Na włączonym będzie zaciągał cały syf wiec ja zawsze go wyłączam. Czy dobrze robię?

BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 12 Lip 2018 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę nie zadawaj pytań w tematach innych autorów. Zakładaj własne tematy.

Twój post wydzieliłam i nadałam tytuł.

Jak czasami zdarza mi się przecierać szyby poza cotygodniowym odmulaniem i podmianą wody to nie wyłączam filtra. Filtr wyłączam tylko i wyłącznie na czas podmiany wody.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
stillgrey

PostWysłany: 15 Sie 2018 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bara, a w jakim celu wyłączasz filtr na czas podmiany?
Mówisz o wewnętrznym czy kubełkowym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rubaszny

PostWysłany: 15 Sie 2018 16:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak bara. Filtr tylko podczas podmiany. Nie wiem jakie motywatory ma bara, ja to robię żeby nie o chlapać ścian dookoła i nie zapowietrzyc filterka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chemik4
Moderator
Moderator

PostWysłany: 15 Sie 2018 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście wyłączam filtr tylko w czasie podmian wody - mam kaskadę i cała woda z niego cofa się do akwarium (naczynia połączone) - nie chcę by pracował na sucho.
Poza tym w instrukcji chyba każdego filtra (a nawet każdego urządzenia elektrycznego używanego w akwarium) jest napisane by je wyłączyć przed włożeniem ręki do wody - chodzi o względy bezpieczeństwa, 230V i woda to nie jest dobre połączenie a zawsze może się zdarzyć jakieś przebicie izolacji i kogoś porazi albo zabije.

Lata temu czytałem o urządzeniu sprawdzającym czy nie ma napięcia w wodzie w akwarium - było to coś w rodzaju listwy ochronnej z sondą umieszczaną w zbiorniku i chyba wyłącznikiem różnicowo-prądowym - w razie przebicia momentalnie odcinało zasilanie urządzeń.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Sie 2018 8:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyłączam filtr podczas podmiany, ponieważ poziom wody po jej spuszczeniu jest poniżej głowicy i nie chcę, żeby pracowała na sucho. Mam w akwarium filtr wewnętrzny.

Druga kwestia to ta, o której pisze Chemik: nie będę wkładać rąk do akwarium kiedy są w nim urządzenia podłączone pod prąd.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: