[12l] Akwa 12 L (proszę się nie śmiać)

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Maksymilian J.
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2018 19:00

[12l] Akwa 12 L (proszę się nie śmiać)

Post autor: Maksymilian J. »

Witam.
Jestem początkujący, więc proszę nie wymagać ode mnie zbyt wiele. Posiadam akwarium 12 L i chciałbym wiedzieć jak je zagospodarować. Uprzedzam, że odpowiedzi typu "to nie ma sensu, jesteś idiotą, kup większe" nie będą brane pod uwagę, gdyż do takiego rozmiaru ogranicza mnie przestrzeń na biurku.
Chodzi mi o to, jakie zwierzęta i rośliny tam upchnąć, żeby się nie pozabijały. Filtr mam kaskadowy a lampkę się jescze załatwi.

Planowałem:
-danio 3-5
-kirysek 1-2 / krewetka 1-3
-czarny piach
-jakieś zielsko typu heniek albo trawa

Co wpuszczam:
-jakieś pomysły :?:

Tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Proszę, popraw temat na zgodny z regulaminem działu obsady.

Akwarium 12l nie nadaję się do trzymania żadnych ryb, a tym bardziej dla ruchliwych danio i kirysków.
Możesz tam wpuścić kilka krewetek albo ślimaki ale miej świadomość, że w takim zbiorniczku ciężko utrzymać stabilne parametry.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

To, że jesteś początkujący nie daje Ci absolutnie prawa do tego aby sobie folgować z żywymi zwierzętami- one nie będą zważać na to że dopiero zaczynasz- nie będzie dobrze- będą cierpieć i być może zdechną [a w 12l na pewno umrą przedwcześnie]
Na 12l wody możesz dać aż jedną ampularię, nawet nie ma co pytać o wymiary, bo nie ma szans na absolutnie żadną żywą rybę.
ODPOWIEDZ