[240L] - AleksanderK

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Moim zdaniem średnio sie to sprawdzi . Albo inaczej : będzie wymagało dużo uwagi ipracy aby zachować trwale ten podział . Z mojego doświadczenia wynika że jak cos jest łatw w utrzymaniu to jest dobrze utrzymane a w innym przypadku to już róznie bywa.
Takie murki oddzielające plaże są mało naturalne i mogą wprowadzać element kiczu - zalezy jak to zrobisz w kazdym razie trzeba uważać .
Ja taką plaże miałem 2 razy : pierwszy i ostatni :)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Powiem Ci że według mnie takie oddzielenie podłoża jest mega, musi być w tym jakiś sens, w sumie każdy zbiornik z którego czerpię inspirację tam gdzie rosną roślinki ma podłoże aktywne, na wolnej przestrzeni jest piasek i właśnie w tym kierunku chcę iść.

Jeśli rozumiem, jakiś większym przeciwwskazań po za tym że może się wymieszać nie ma?

Oczywiści w przypadku takiego podziały na rybki denne nie mam co liczyć?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Zgoda - te przeciwskazania o których pisałem to nie tragedia i chociaż są argumentem przeciw to nie wykluczają takiego podziału.
jeśli uważasz że to jest fajne to tak zrób - przecież to Twoje akwarium i ma sie Tobie podobać
AleksanderK pisze:Oczywiści w przypadku takiego podziały na rybki denne nie mam co liczyć?
W zasadzie nie ale też miałem "glonojady" na aktywnym . Radą na to może być pokrycie w 100% podłoża aktywnego trawnikami
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dokładnie tak zrobię, podłoże aktywne będzie obsadzone calutkie, tylko czym?

Myślałem na przód bo będzie tam troszkę podłoża monte carlo a na tył może blyxa - naokoło wyspy.

W sumie i tak jak dojdzie szkło, światło i szafka wstawię tutaj hardscape to może ktoś coś podpowie ciekawego ;)
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Ja miałem ponikło maleńkie i staurogyne repens .Kawałek monte miałem ale na tym aktywnym tak mi zagęściło że włąsciwie nie ładne było . Blyksa wyrastala mi z ponikła i dośc fajne to było
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Akwarium zalane, niestety aranżacja nie jest zrobiona na 100% ponieważ korzenie niestety wypływają i są dociążone kamieniami, mam nadzieję że w miarę szybko zaczną tonąć, wtedy wstawię zdjęcie :)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Ramirezy i podłoże aktywne?

Mam pytanie czy do akwarium w którym prawie całe podłoże to podłoże aktywne w formie małych kulek nada się dla Ramirez?

Ewentualnie jakieś inne mniejsze Pielęgniczki wchodzą w grę?

Lub jeśli nie Pielęgniczki oraz Gurami to co byście polecili tak aby się wkomponowało w ławicę Neona Czerwonego?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ramirezy czy inne ryby przydenne wymagają bezwzględnie piasku jako podłoża, będą go przesiewać przez skrzela.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

AleksanderK pisze:Lub jeśli nie Pielęgniczki oraz Gurami to co byście polecili tak aby się wkomponowało w ławicę Neona Czerwonego?
skalar?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Właśnie chciałbym uniknąć "dużych ryb"
Skalar, Paletka odpadają, Paletki bo są brzydkie a Skalary bo za duże ;)

Mniej więcej wielkościowo podobne do Ramirezy by było idealne, chcę mały dodatek do ławicy Neona Czerwonego i za Chiny ludowe nie mam pojęcia co by przypasowało. Ramirezy by były idealne jednak to podłoże nie pasuje a nie chcę męczyć ryb.
mianbo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2018 6:44

Post autor: mianbo »

paletka brzydka?:)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

W mojej liście ryb akwariowych jest poza top 10 :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Aktualizacja wątku:

Akwarium ma już 2 tygodnie, poniżej parametry:
pH - 6,8
GH - 8
KH - 4
NO2 - 0
NO3 - 10
Po4 - 0-0,25

Zastanawia mnie niski poziom Po4, warto zacząć lać już nawóz makro?

W akwarium pływa aktualnie 6 otosków.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

I obsada prawie kompletna, brakuje tylko 10-15 Zwinników oraz gupików co by dawały jeść innym rybom, tak wiem, jestem okrutny.

Zauważyłem coś dziwnego, 2 kiryski pigmejki dosyć długo pływały razem ze Zwinnikami, nie mam pojęcia dlaczego :shock:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pigmeje trochę różnią się od innych kirysków- nie siedzą głównie w pobliżu dna, ale lubią pływać w toni, a że z innymi rybami to pokazuje ich towarzyskość :)
Zablokowany