Narybek barwniaka czerwonobrzuchego

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

bbxdd pisze:Gurami powinien wycisnąć w 160 ale jego optymalny litraż to 200l! Welonka nie mniej niż 60, optymalnie 80+ i JEDNOGATUNKOWO! Obawiam się, że żadna z tych ryb nie może żyć w tym litrażu.
To tylko przejściowe akwarium.
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

bbxdd pisze:Obawiam się, że żadna z tych ryb nie może żyć w tym litrażu.
Żyć pewnie może skoro podobno żyją ale to mniej wiecej tak, jakby upchnąć 8 doroslych w pokoju 3x3 m i dowodzić, że te warunki są OK bo przecież nikt tam jeszcze nie umarł 😉

Kilka dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą-hobbystą. Gość ma sklep i handluje różnymi gatunkami. Kiedys wziął od innego hodowcy ponoć sliczne gupiki Endlera i jak tylko przełożył (po aklimatyzacji) ryby do swoich sklepowych zbiorników, wszystkie padły jak jeden. Okazało się, że zabiła je czysta woda o odpowiednkch parametrach do której były niezwyczajne. W ramach "śledztwa" wyszło że poprzedni właściciel trzymal 200 sztuk w 60 litrach a wodę zmieniał jak przestawał widzieć ryby. Zmierzam do tego, że niektóre ryby akwariowe mogą znieść wiele i przystosować się do wielu niedogodności tylko że odbija się to na ich kondycji, wzroście, podatności na choroby, agresji i szeroko pojętym stresie.
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

pamparampam pisze:
bbxdd pisze:Obawiam się, że żadna z tych ryb nie może żyć w tym litrażu.
Żyć pewnie może skoro podobno żyją ale to mniej wiecej tak, jakby upchnąć 8 doroslych w pokoju 3x3 m i dowodzić, że te warunki są OK bo przecież nikt tam jeszcze nie umarł 😉

Kilka dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą-hobbystą. Gość ma sklep i handluje różnymi gatunkami. Kiedys wziął od innego hodowcy ponoć sliczne gupiki Endlera i jak tylko przełożył (po aklimatyzacji) ryby do swoich sklepowych zbiorników, wszystkie padły jak jeden. Okazało się, że zabiła je czysta woda o odpowiednkch parametrach do której były niezwyczajne. W ramach "śledztwa" wyszło że poprzedni właściciel trzymal 200 sztuk w 60 litrach a wodę zmieniał jak przestawał widzieć ryby. Zmierzam do tego, że niektóre ryby akwariowe mogą znieść wiele i przystosować się do wielu niedogodności tylko że odbija się to na ich kondycji, wzroście, podatności na choroby, agresji i szeroko pojętym stresie.
Powiem tak te rybki to nie był mój jakiś tam kaprys czy cie takiego severum uratowałam od znajomej bo one pływał w wodzie gdzie wcale nie było ich widać i żyły tylko w 15 l w małej kostce welonka i gurami to też podobna tylko że one są z przeynionych zbiorników akwarystycznych są z sieciówki więc postanowiłam "odciążyć" je troche zdaje sobie sprawę że nie mam idealnych warunków ale to tylko do czasu

Ja nie mam na celu upychania rybek w ciasnocie ale zrozumcie też mnie nie mogłam przejść obok nich musiałam coś zrobić tak samo było z moimi papugami ale to nie jest forum aby o tym tu pisać


nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

To czas je oddać. Większe akwarium rozwiąże tylko część problemu
Pozdrawiam.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Weronika2345678 pisze:Ja nie mam na celu upychania rybek w ciasnocie ale zrozumcie też mnie nie mogłam przejść obok nich musiałam coś zrobić tak samo było z moimi papugami ale to nie jest forum aby o tym tu pisać
Tak bywa, ale teraz czas szukać im nowych domów. Lepiej zrobić to teraz, bo potem przywiążesz się do rybek, a w małym akwarium grozi im skarłowacenie, a nawet śmierć. W sumie to nie wiem co gorsze...

Te ryby potrzebują więcej miejsca. Rosną duże i nawet jak by się "dogadały" to ich przemiana materii, doprowadzi do katastrofy.
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

Szkoda bo już trochę je mam
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Jest jeszcze opcja postawienia dla nich właściwych zbiorników... ale to sporo miejsca i kasy. Nawet bardziej miejsca.
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

A 120 l by wystarczyło, a i rybki nie mają brudnej wody podmieniaj 25% co 5 dni
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

pierwsza lepsza strona z wymaganiami severum http://podwodnekrolestwo.pl/pielegnicow ... a-sewerum/

Z resztą nie jest lepiej. w 120, może welon, albo te barwniaki, ale wszystkie, to nie. :(
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

Znaczy powiem tak one już większe nie będą bo mają dwa lata a to jest jakaś krzyżówka one są od jakiegoś amatora sprzedane jakieś dwie pielgnice się mu rozmnozyly a on podał je jako pielgnice severum
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Welony to gatunek zimnolubny, pozostałe ciepłolubne.
Musisz oddać ryby lub postawić nowe zbiorniki, praktycznie dla każdego gatunku osobno. Gurami wymaga minimum 200l, tak samo jak pielęgnice, barwniaki... Welony 80l na jedną rybę!

I po co rozmnażasz barwniaki, jak nie masz dla nich miejsca?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

BARA pisze:Welony to gatunek zimnolubny, pozostałe ciepłolubne.
Musisz oddać ryby lub postawić nowe zbiorniki, praktycznie dla każdego gatunku osobno. Gurami wymaga minimum 200l, tak samo jak pielęgnice, barwniaki... Welony 80l na jedną rybę!

I po co rozmnażasz barwniaki, jak nie masz dla nich miejsca?
Szkoda mi było tych maluchów które zostały by pożarte przez ryby więc dlatego
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety, nie masz dla nich warunków. Nie dopuszczaj barwniaków do rozrodu. I tak nie masz dla nich ani dla pozostałych ryb odpowiedniego akwarium. Radzę je oddać jak najszybciej i postarać się o zbyt na młode.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

To jest tylko akwarium przejściowe mam dwa średniej wielkości barwniaki pójdą do niego kiedy bardziej się jsamodzielnia
Weronika2345678
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2018 16:28

Post autor: Weronika2345678 »

Nie muszę już szukać domu dla żadnej mojej rybki wszystkie mają odpowiednio dostosowane warunki życia samice barwniaka zabrałam od małych i przełożyłam do 50 l a welonki mają drugi 50 l baniak tylko dla siebie + 3 małe glonojady
ODPOWIEDZ