Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[300] ogólne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nir

PostWysłany: 11 Paź 2018 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie na to nie wpadłam, zawsze tylko pytałam o aktualne zasoby, bo komu by się chciało sprowadzać dwie rybki za 15 zł za sztukę Very Happy

pimowo napisał:

Rybki kupiłem wcześniej w dwóch innych sklepach: Leszno i Oborniki Śląskie.
Pływa u mnie:
- 30x Razbora Klinowa
- 6x Kirysek Sterby (chciałem 10szt. ale nie było)
- 2x Skalar

Fajna ławica, pokażesz w galerii jakieś fotki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pimowo

PostWysłany: 11 Paź 2018 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nir napisał:
W sumie na to nie wpadłam, zawsze tylko pytałam o aktualne zasoby, bo komu by się chciało sprowadzać dwie rybki za 15 zł za sztukę

Chwilę sobie pogadałem z ludźmi z Trzmiel'a i wydaje mi się, że dla Nich niem rzeczy niemożliwych.
Myślę, że warto zapytać Wink
Nir napisał:
Fajna ławica, pokażesz w galerii jakieś fotki?

Jakiś czas temu widziałem Razbory w zoologicznym i mnie po prostu urzekły. W domu widzę, że mają jeszcze ciekawsze zachowania niż w sklepie-te ich gonitwy. Najfajniej się je obserwuję jak atakują wylot filtra i te ich tańce. Super rybki Wink
Cały czas się zbieram, aby zrobić trochę fotek i napisać parę słów. Myślę, ze niedługo się pochwalę.
Z drugiej strony to jak oglądam co jest w galerii to nie wiem czy jest czym się chwalić, moje akwarium to troszkę taka bida Sad

Powrót do góry
Nir

PostWysłany: 11 Paź 2018 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pimowo napisał:
Cały czas się zbieram, aby zrobić trochę fotek i napisać parę słów. Myślę, ze niedługo się pochwalę.
Z drugiej strony to jak oglądam co jest w galerii to nie wiem czy jest czym się chwalić, moje akwarium to troszkę taka bida Sad

Myślę, że najfajniejsze w galeriach jest obserwowanie tego, jak rozwija się dany zbiornik. Niektóre są cudami natury od samego początku, a po innych widać, jakie postępy zrobił właściciel i jak się wkręcił w temat (sama mam nadzieję, że tak będzie z moim akwarium Very Happy). Ja bardzo chętnie zobaczę - zwłaszcza te razbory Smile

Ostatnio zmieniony przez Nir dnia 11 Paź 2018 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 11 Paź 2018 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK. Obiecuję, że niedługo wrzucę parę fotek Wink
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 16 Paź 2018 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem mały "porządek" z obsadą...
Skalary (2x) i Kardynałek Chiński (1x) znalazły nowe domki.
Jeden ze skalarów strasznie ganiał Razbory-jedna wyskoczyła z akwarium, dwie zostały pogryzione. Kupując Kiryski jednego dostałem strasznie malutkiego i od początku był jakiś taki anemiczny-po paru dniach padł Sad

Koniec końców mam w tej chwili:
27x Razbora Klinowa
5x Kirysek Sterby
5x Ślimak Helena
6x Krewetki Fire Red
1x Krewetka filtrująca

W planach mam dokupić:
3x Razbora Klinowa
5-10x Kirysek Sterby
2-4x Krewetka filtrująca
Cały czas zastanawiam się nad:
5x Rineloricaria sp. Red L10a

Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 15 Lis 2018 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech mi ktoś wytłumaczy (z praktycznego punktu widzenia) ryby Gurami Mozaikowe trzymamy w parach czy w haremach?
Rożne dane czytam w Internecie i już sam nie wiem jak być powinno prawidłowo.

Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 15 Lis 2018 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pimowo napisał:
Niech mi ktoś wytłumaczy (z praktycznego punktu widzenia) ryby Gurami Mozaikowe trzymamy w parach czy w haremach?
Rożne dane czytam w Internecie i już sam nie wiem jak być powinno prawidłowo.

Szczerze? Samczyk i dwie lepiej trzy samiczki. Bo w parze to okropne molestowanie i obgryzanie samiczki a tak to te "końskie zaloty" samca rozkładają się na więcej samiczek. Tak wynikało z mojej dotychczasowej praktyki. Ale widziałem też zbiorniki z pojedynczymi parami które podobno żyły jak zgodne małżeństwa Very Happy . Samiczki powinny być jednakowej wielkości.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: