białe twarde kropki na szybach i korzeniu

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adamus84
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2018 18:50

białe twarde kropki na szybach i korzeniu

Post autor: Adamus84 »

Witam wszystkich.
Jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem w akwarium białe kropki na szybach i korzeniu, kropki są bardzo twarde i trudno je usunąć. Nie poruszają się. Kropki mają ok 2-3 mm średnicy. Wrzucę zdjęcie zrobione w powiększeniu.

https://images89.fotosik.pl/55/628eeb80893bb63fmed.jpg


A dzisiaj zauważyłem inne białe kropeczki, bardzo małe ( średnica ok 1mm), dużo mniejsze od tych powyżej. Występują na korzeniu i na liściach roślin. Zamieszczam fotkę.

https://images92.fotosik.pl/56/177e07917251e6efmed.jpg

Czy wiecie co to jest?
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Hmmmmm... Masz jakieś ślimaki?
Pozdrawiam.
Adamus84
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2018 18:50

Post autor: Adamus84 »

jeden military helmet i namnożyło się kilka zatoczek.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

helmet sryka te kropki i będzie to robił ciągle zapewne, nic jednak z tych jaj nie wyjdzie, chyba że zasalasz wodę
Adamus84
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2018 18:50

Post autor: Adamus84 »

Dziękuję za odpowiedź. No rzeczywiście sprawdziłem teraz fotki w necie i te kropki to jaja helmeta. Akwarium słodko wodne - szkoda, że nic z nich nie będzie bo tylko jeden helmet mi został.

Ale czym są te dużo mniejsze białe kropki na drugim zdjęciu? Zatoczki mają przezroczyste jajeczka. W akwa mam tylko 4 neonki i pare gupików. gupiki są żyworodne a na ikre neonka to nie wygląda.

A jeszcze jedno pytanie. Czy mogłbym coś zrobić aby z tych jaj wykluły się ślimaki? nie wiem spróbować przełożyć do innego zbiornika i zasolić wodę? Pewnie to głupie pytanie, ale jestem laikiem w tych sprawach - jestem początkującym akwarystą.
ODPOWIEDZ