[300] ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

W sumie na to nie wpadłam, zawsze tylko pytałam o aktualne zasoby, bo komu by się chciało sprowadzać dwie rybki za 15 zł za sztukę :D
pimowo pisze: Rybki kupiłem wcześniej w dwóch innych sklepach: Leszno i Oborniki Śląskie.
Pływa u mnie:
- 30x Razbora Klinowa
- 6x Kirysek Sterby (chciałem 10szt. ale nie było)
- 2x Skalar
Fajna ławica, pokażesz w galerii jakieś fotki?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Nir pisze:W sumie na to nie wpadłam, zawsze tylko pytałam o aktualne zasoby, bo komu by się chciało sprowadzać dwie rybki za 15 zł za sztukę
Chwilę sobie pogadałem z ludźmi z Trzmiel'a i wydaje mi się, że dla Nich niem rzeczy niemożliwych.
Myślę, że warto zapytać ;)
Nir pisze:Fajna ławica, pokażesz w galerii jakieś fotki?
Jakiś czas temu widziałem Razbory w zoologicznym i mnie po prostu urzekły. W domu widzę, że mają jeszcze ciekawsze zachowania niż w sklepie-te ich gonitwy. Najfajniej się je obserwuję jak atakują wylot filtra i te ich tańce. Super rybki ;)
Cały czas się zbieram, aby zrobić trochę fotek i napisać parę słów. Myślę, ze niedługo się pochwalę.
Z drugiej strony to jak oglądam co jest w galerii to nie wiem czy jest czym się chwalić, moje akwarium to troszkę taka bida :(
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

pimowo pisze:Cały czas się zbieram, aby zrobić trochę fotek i napisać parę słów. Myślę, ze niedługo się pochwalę.
Z drugiej strony to jak oglądam co jest w galerii to nie wiem czy jest czym się chwalić, moje akwarium to troszkę taka bida :(
Myślę, że najfajniejsze w galeriach jest obserwowanie tego, jak rozwija się dany zbiornik. Niektóre są cudami natury od samego początku, a po innych widać, jakie postępy zrobił właściciel i jak się wkręcił w temat (sama mam nadzieję, że tak będzie z moim akwarium :D). Ja bardzo chętnie zobaczę - zwłaszcza te razbory :)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018 21:49 przez Nir, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

OK. Obiecuję, że niedługo wrzucę parę fotek ;)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Zrobiłem mały "porządek" z obsadą...
Skalary (2x) i Kardynałek Chiński (1x) znalazły nowe domki.
Jeden ze skalarów strasznie ganiał Razbory-jedna wyskoczyła z akwarium, dwie zostały pogryzione. Kupując Kiryski jednego dostałem strasznie malutkiego i od początku był jakiś taki anemiczny-po paru dniach padł :(

Koniec końców mam w tej chwili:
27x Razbora Klinowa
5x Kirysek Sterby
5x Ślimak Helena
6x Krewetki Fire Red
1x Krewetka filtrująca

W planach mam dokupić:
3x Razbora Klinowa
5-10x Kirysek Sterby
2-4x Krewetka filtrująca
Cały czas zastanawiam się nad:
5x Rineloricaria sp. Red L10a
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Niech mi ktoś wytłumaczy (z praktycznego punktu widzenia) ryby Gurami Mozaikowe trzymamy w parach czy w haremach?
Rożne dane czytam w Internecie i już sam nie wiem jak być powinno prawidłowo.
ODPOWIEDZ