Małe stworzonka - ślimaki?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Małe stworzonka - ślimaki?

Post autor: ewiq »

Witam serdecznie,

Wraz z nowymi roślinami zafundowałam sobie dwa takie oto "cuda"
Obrazek

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to i jak z tym walczyć?

Dziękuję pięknie i pozdrawiam!
Pozdrawiam,
Ewelina
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Jeśli to to co myślę to polecam zakupić ślimaki "Helenki" to może być zatoczek a jak jest jeden to za chwilkę będzie tego 100.

U mnie z nimi poradziły sobie właśnie Helenki.
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

Dodam, że to jest widok z góry - znajduje się on na tylnej ścianie akwarium. Maleńkie to to i na ten moment odkryłam.... dwa.

Właśnie czytam o Helenkach - ale czy one mi nie zrobią krzywdy małym rybkom typu neonki? Czy młode kieryski, które będą przekopywać dno?
Pozdrawiam,
Ewelina
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Ja mam Helenki razem z Kiryskami Pigmejkami i krewetkami i nawet z innym ślimakiem - Military Helemt nic złego się nie dzieje.

Helenki jedzą inne ślimaki z wyjątkiem Military - jego chcą zjeść ale on mocno przywiera do szyby akwarium i nie mają jak się dobrać do niego.

Nie zauważyłem żeby atakowały rybki więc nie powinny im nic zrobić.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Ja też mam helenki z pigmejkami oraz krewetkami i żyją sobie zgodnie. Niestety plaga zatoczkow, jakiej się dorobilam także poki co ma się dobrze :/ albo mam wybredne helenki albo potrzeba im więcej czasu. Może takich malutkich zatoczkow na jednego gryza nawet nie chce im się łapać :D
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

U mnie również helenki żyją zgodnie z krewetkami i kiryskami pigmejami.
Co do zatoczków, to dopóki helenek było 5 to nie widziałem efektów ich działalności ale gdy na początku października zauważyłem, kilkanaście małych helenek to od tamtego czasu systematycznie zatoczków ubywało i teraz trudno jakiegoś zauważyć, a jeśli już to tylko w górnych partiach akwarium i roślin. Także helenki robią robotę ale musi ich być odpowiednia ilość :)
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Moje Helenki najpierw wszędzie powłaziły, wszystko objajcowały i zaczęły robić swoje. W trójkę wytłukły mi plagę rozdętek. Zależy od Helenki.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ