Aranżacja akwarium60l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
chlebbek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2018 16:46

Aranżacja akwarium60l

Post autor: chlebbek »

Witam :) Temat banalny,ale tym razem nie chcę robić nic na łapu capu. Nie mam kompletnie pomysłu jak urządzić akwarium 60l 60x30x33. Oglądam zdjęcia i zżera mnie zazdrość na widok przepięknych zbiorników... A ceny roślin i ozdób porażają ;D Na obsadę planuję dotychczasowych mieszkańców akwarium 30l. $ kiryski panda i 4 danio (krewetka nie przezyła wylinki ;( ). W zwiazku z tym proszę o pomysły jakie roslinki i ozdoby mozna w nim umieścić :)
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Skoro kiryski to na dnie drobny piasek (polecam piasek do piaskownic dostępny w większości marketów budowlanych, jest paczkowany - kosztuje ok 10zł i ilość wystarczy w zupełności na takie akwarium)możesz go przesiać przez sitko żeby uzyskać frakcję jaka Cię interesuje chociaż sam z siebie jest już drobny. Do tego polecam kulki gliniano torfowe (ja za 50szt zapłaciłam 8zł już z przesyłką, jest to ilość w zupełności wystarczająca na Twoje akwarium, poszukaj na portalach aukcyjnych :) ) i to już jest podstawa do mniej wymagających roślinek pobierających związki z dna.
Co do roślinek to popytaj na lokalnych grupach akwarystycznych - często akwaryści sprzedają za małe pieniążki (często jest to również handel wymienny :) ) rośliny ze swoich zbiorników.
Na pewno na tym forum jest też sporo osób, które podeślą Ci coś z przycinek za koszta wysyłki albo i nie :)
Co do ozdób zależy co lubisz - polecam korzenie (masz gdzieś w okolicy jakieś jezioro albo bagienko?) i otoczaki, które możesz śmiało sam poszukać albo odwiedzić pobliski skład kamienia - ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do sklepów akwarystycznych czy nawet allegro (koszta przesyłki) a wybór przeogromniasty :)

Może opisz albo pokaż coś co chcesz mieć u siebie a na pewno znajdą się mądre głowy, które pomogą Ci to uzyskać :)
Życzę Ci powodzenia :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
chlebbek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2018 16:46

Post autor: chlebbek »

ogromnie podobjaą mi się kamienie,łupek,zdaje się - ale przy kiryskach i tym litrażu za wiele ich nie włożę :) co do korzeni to owszem,bagna si znajdą,nawet sporo,ale takie korzenie tzreba dość długo preparować,gotowac itd :) a na to niestety czasu brak :)szukam inspiracji,ludzie mają takie zbiorniki,ze oczy zielenieją... a takie otoczaki z rzeki moga być? i poukładac je w jaskinie,obsadzić mchem? i wypatrzyłam na allegro ofert w których sa sadzonki roslin,tylko boje się,ze moga tam być np jaja ślimaków,warto sie zdecydowac?
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

chlebbek pisze:co do korzeni to owszem,bagna si znajdą,nawet sporo,ale takie korzenie tzreba dość długo preparować,gotowac itd :) a na to niestety czasu brak :)
do takiego litrażu nie musisz mieć nie wiadomo jakiego dużego korzenia, czasem trafiają się perełki - musisz obserwować.
Z preparowaniem to racja, trochę trzeba się pofatygować ale daje to satysfakcję :)
chlebbek pisze:a takie otoczaki z rzeki moga być? i poukładac je w jaskinie,obsadzić mchem?
jasne, że mogą być. Wyszoruj je porządnie i sparz wrzątkiem żeby pozbyć się wszelkich niechcianych lokatorów z otwartych zbiorników.
Ja akurat fanką jaskiń nie jestem, trzeba je jakoś umocować bo spadający kamień może spowodować nieszczęście :)
chlebbek pisze:i wypatrzyłam na allegro ofert w których sa sadzonki roslin,tylko boje się,ze moga tam być np jaja ślimaków,warto sie zdecydowac?
Poczytaj o zawartości zestawu i zobacz jakie masz warunki np. świetlne, na pewno coś z tego się uchowa i będzie rosło :)
Co do ślimaków to ja akurat jestem ich zwolenniczką w akwa chociaż jest grono ludzi, którzy je potępiają.
:lol:
Zawsze są w razie czego sposoby, żeby się ich pozbyć albo kontrolować ich populację.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
chlebbek
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2018 16:46

Post autor: chlebbek »

ja akurat ślimaków sie zwyczajnie boję,wiec pożyteczne czy nie,u mnie ich nie będzie ;D mam juz koncepcję na górki z kamyków obsadzone mchcem,i korzonek sie gdzieś wciśnie ^.^ zobaczymy jak to będize wyglądac w praktyce,jak już wsystko będe miec pod ręką :)
ODPOWIEDZ