gurami dlaczego agresywna ?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cyma007
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2005 10:39

gurami dlaczego agresywna ?

Post autor: cyma007 »

od kilku dni w moim akwarium gurami tzn 1 sztuka opanowała 1/4 zbiornika i przegania wszystkie ryby z tego rejonu dodam że w tym miejscu na powierzchni wody znajduje się wgłębka , nawet w wyniosły się z tej części zbiornika kosiarki i sum szklisty miały one od dłuższego czasu swoje miejsca , jaki może być powód takiego zachowania ?
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Zapewne poczuł wiosnę.. tzn odezwał się instynkt rozmnażania :D - Gurami przecież robią gniazda w których składają ikrę pod. pow. wody > np. w wgłębce :) pewnie to samiec :) jeśli nie ma partnerki no to mu smutno, postaraj się o towarzysza dla niego> a to e odgania inne ryby to poprostu broni swojego gniazda.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ja tylko dodam że nawet lepiej to by mu dwie towarzyszki zrobiły żeby wybór miał :D Saddamek oj nie ładnie wiem że jestesmy za tolerancja ale żeby mu od razu towarzysza :?: :lol: :lol: Pozatym to komunistycznie brzmi :lol: :lol:
Przemek
cyma007
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2005 10:39

gurami

Post autor: cyma007 »

ale on nie jest sam , ma 2 samiczki
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

A no to było tak od razu ;] pewnie przy odpowiednich warunkach i spokoju w akwarium (inne ryby mogą im przeszkadzać ) będą próbowały złozyć ikrę :) - tak więc ja tak na zapas życze powodzenia :)

Z pierwszo majowym pozdrowieniem: Swobody! Fabryk i ziemi! - Proletaryusze wszystkich krajów łączcie się! :wink:
ODPOWIEDZ