Brązowienie, nalot , skręcanie, umieranie - liście rośliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Mi to wygląda na brak potasu lub jego blokowanie a te parametry jakoś mi nie stykają w sensie mało wiarygodne bo licząc KH/GH oraz Mg/Ca/K się rachunek nie dopina
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:01 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Domo24
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2018 12:01

Post autor: Domo24 »

Kupiłem walizkę zoolka i wszystko na kropelkach NO3 to dno myślę że reszta pokazuje dobrze. Nie wiem już sam może wyślę komuś wodę i sam sprawdzi na innych testach, zapłacę, bo już nie mam pomysłu. Akwarium stoi około 4 m od odkna jakieś promienie na pewną dotrą ale nie ma tego dużo :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Cześć

Zamiast patrzyć na testy, warto czasem popatrzyć co sugeruje kondycja roślin. Nieśmiało zasugeruje lekkie łamane przez delikatne dodanie potasu, a dlaczego delikatne, to dlatego żeby nie przedobrzyć w stosunku do magnezu. Myśle że kolega goldi_ miał dobry trop :)

Powodzenia
Domo24
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2018 12:01

Post autor: Domo24 »

Witajcie, minął rok ponad w sumie od kiedy przejąłem akwarium i co stwierdzam, cały rok jest wysoka temperatura na poziome 26-30 stopni (upały i te sprawy lato ogólnie). Stwierdzam że zacznę od nowa i celuje tylko w neony czerwone. Wiem że światło mam troszkę słabe ponieważ wychodzi mi 0,32 kW na L, ale to muszę zmienić pokrywę i dołożyć jedna świetlówkę to się zrobi. Przy takim litrażu jaką ilość neonów planować? I jaka obsada na rybki denne ? Posiadam korzeń i chciałbym może troszkę kamienic dać. Podłoże kwarcowe raczej może zostać ? Dodatkowo chciałbym zapytać o obsadę roślin, chciałbym aby to było już zrobione tak jak należy i mieć pięknie i zdrowe zielono kolorowe akwarium. Chciałbym się też poradzić jak ładnie je urządzić:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Załóż proszę nowy temat w dziale Akwarystyka Słodkowodna lub Obsady. Ten jest o roślinach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

chciałbym zapytać o obsadę roślin, chciałbym aby to było już zrobione tak jak należy i mieć pięknie i zdrowe zielono kolorowe akwarium.
BARA - przecież jest o roślinach :) a obsada jest już ustalona
Domo24 pisze:Wiem że światło mam troszkę słabe ponieważ wychodzi mi 0,32 kW na L
Raczej W/l a nie kW/l :)
Owszem, niewiele tego światła ale skoro celujesz w neony to nawet lepiej - one nie przepadają za światłem .
pozostaje Ci do takich warunków dobrać rośliny . Nie powinno być kłopotów z zaaranżownaniem zielonego akwarium w oparciu o anubiasy mikrosoria lub kryptokoryny. Te rośliny [rzy takim świetle będą działały a że jest ich odmian bez liku pozostaje stworzyć jakiś hardscape i to obsadzić
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Domo24 pisze: Przy takim litrażu jaką ilość neonów planować? I jaka obsada na rybki denne ? Posiadam korzeń i chciałbym może troszkę kamienic dać. Podłoże kwarcowe raczej może zostać...
To jest pytanie o obsadę ryb, a nie roślin. Czyli obsada nie jest ustalona, a dopiero jest ustalana.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Domo24
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2018 12:01

Post autor: Domo24 »

Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie glonów na roślinach czy martwić się czy tyle może być są otoski i kosiarki i o podcinanie ludwigi czy te pędy też mam ciąć dużo się tego robi i sam nie wiem, a nie chce uśmiercić rośliny :)

https://zapodaj.net/a9cd16d08f582.jpg.html

https://zapodaj.net/5a1e968d1b5c8.jpg.html

https://zapodaj.net/84e645f521a16.jpg.html
ODPOWIEDZ