[75-85L] Azja-co wybrać [75-85L]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

[75-85L] Azja-co wybrać [75-85L]

Post autor: Kubraksnk »

Witam po 2 latach postanowiłem zmienić swoją Tanganike na coś innego, z racji że bardzo podobają mi się akwaria typu BW pomyślałem nad Azją właśnie w tym typie lub jako że mam drugie mniejsze szkiełko BW do iść w coś z goła odmiennego i zrobić coś w stylu ClearWater ale z rybkami Azjatyckimi i tu pojawia się pytanie co bardziej pasuje do szkiełka niestety nie wielkiego ale ogranicza mnie miejsce w pokoju.

Akwarium: Szkło będzie wymieniane i i będzie to coś w przedziale 60-70 cm długości i 35cm szerokości 35 wysokości, więc 74-85 litrów

Woda: Niestety nie mam filtra RO więc mogę zapewnić tylko wode o takich parametrach jakie mam jednak w moim malutkim BW parametry wcale nie są najgorsze bo pH to około 6.5-7(waha się)

Światło Myślałem na zwykłymi naświetlaczami LED o mocy 10 lub 2x10w

Podłoże: Tylko i wyłącznie piasek

Aranżacja : Napewno jakis ładny korzeń umiejscowiony centralnie do tego kilka mało wymagających roślin(niezależnie czy CW czy BW) oraz może jakiś łupek czarny jako uzupełnienie aranżacji?

Rybki:
I tak jak mówiłem tu jest zagwostka
Jak uważacie co lepiej się sprawdzi? Ze swojej strony napewno chciałbym żeby w obsadzie były piskorki Khula.
1.Jeśli BW to myślałem nad prętnikami + jakaś ciekawa ławica
2.Jeśli CW to skłaniam się ku jakiejś ciekawej brzance jako podstawa i być może coś do tego?

Rośliny
No i tu drugi problem, może jakieś Cryptocoryny , Microsorum i mech na korzeń?
Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

Post autor: Kubraksnk »

odświeżam
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeśli mają być piskorki, to skłaniałbym się do niewielkich rybek stadnych najlepiej [zazwyczaj łatwo dostępne razbory, np. espei czy klinowa]. Brzanki to raczej zadziorne ryby i najbezpieczniejsza prawdopodobnie byłaby titteya, może odeska- nie wiem...
Można pomyśleć nad razborą borneańską, skrzeczykiem karłowatym czy prętnikami...jak szukasz wyzwania to gurami czekoladowy.
Wybór powinien zależeć od parametrów wody najbardziej, duża część moich propozycji zapewne odpada, bo nie zamierzasz dostosowywać kranówki.
Akwarium powinno być gęsto obsadzone, a przynajmniej mieć rośliny pływające i dekoracje-skrytki jak jakieś łupiny kokosa czy coś...nie powinno być mocno oświetlone.
Podane przez ciebie rośliny jak najbardziej w porządku- mało-wymagające i bezproblemowe, do tego coś na taflę.
ODPOWIEDZ