Filtracja

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adam2022
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2019 15:37

Filtracja

Post autor: adam2022 »

Witam,
Posiadam 2 małe akwaria z czego jedno bardzo małe a drugie 40x25x25.
Czy można filtr (Aquael PAT mini) włożyć do małego akwarium i jakoś podłączyć do większego.
Jestem zaczynającym akwarystą.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Adam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie rozumiem idei. Po co masz wkładać filtr do małego akwarium i w jakiś sposób podłączać to wszystko do dużego? Jaki ma być efekt tego działania? Co chcesz osiągnąć?

O jak małym akwarium piszesz? Co w nim planujesz?

Proszę przedstaw mi nieco jaśniej swój cel.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:09 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Być może jest tak, jak piszesz. Ale ślimaki lub krewetki nie wymagają takiej filtracji, a na jakiekolwiek ryby te akwaria są za małe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adam2022
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2019 15:37

Post autor: adam2022 »

Witam,

Chodzi o to żeby do małego akwarium włożyć filtr i podłączyć jakimś wężykiem do większego akwarium, żeby nie zajmowało miejsca bo tam mam zamiar zrobić mocno zielony świat, w którym nie chcę oglądać filtra.

W małym akwarium chcę tylko filtrować wodę nic wiecej.

Adam


Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 21:14 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

nie zrozumiałeś (chyba) :)
to małe akwarium będzie stanowiło a`la sumpw którym będzie filtrowana woda na potrzeby tego większego .
adam2022 pisze:Czy można filtr (Aquael PAT mini) włożyć do małego akwarium i jakoś podłączyć do większego.
trochę to przekombinowane ale owszem da się .
Warunkiem tego będzie skonstruowanie powrotu do pierwszego akwarium . Można to zrobić na kilka sposobów . Wiercenie w szkle zapewne nie wchodzi w rachubę a szkoda bo to byłoby najlepsze .
Pozostaje wobec tego rurka overflow . czyli filterek umieszczony w akwarium A po przefiltrowaiu przepompowuje za pomocą ęza do akwarium B . Tam jest zainstalowany overflow (zwane również gdzie niegdzie podełkiem przelewowym) które to powoduje powrót wody z akwarium B do A
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja chcialbym dodac od siebie, ze kazdy doradza, ale jak czlowiek zaleje chalupe to wszyscy umyja rece. Takie cos ma sens ale trzeba zrobic z glowa i przeliczyc doplyw, odplyw co sie stanie jesli cos sie zatka, cos pojdzie nie tak, mechanizm awaryjny, odciecie itd.

Ktos powie ze sie czepiam, i dobrze, owszem czepiam sie, bo jestem czepialski :)
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

mark_farina pisze:Takie cos ma sens ale trzeba zrobic z glowa i przeliczyc doplyw, odplyw
absolutnie masz rację - to tylko ogólna idea . Jeśli się spodoba można pogadać o szczegółach i jestem w stanie nawet nie umyć rąk pod warunkiem braku odstępstw od projektu :)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
ODPOWIEDZ