Caridina

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

BARA pisze:
BettaManiac pisze:Z sakur to są gatunki które trochę rzadziej się rozmnażają,ale to tylko trochę.
Proszę o podanie konkretnego źródła tej informacji, bo podczas wieloletniej hodowli sakur nie stwierdziłam tego, o czym piszesz.

Czekam.
Chodzi mi raczej o to,że jak jest środowisko ubogie w pokarm to się rzadziej rozmnażają,a i mój błąd bo nie sakury tylko White Pearl,ale to pewnie tylko u mnie,jak miałem je na start to mało o nich wiedziałem (jak je karmić itp.) :).
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jeżeli chcesz krewetki z których nie będziesz miała młodych to może też być krewetka red nose lub Caridina cf. propinqua "Orange",one też potrzebują do rozmnażania słonej wody.
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

wojtass9, ale jeśli to caridina, to pewnie zwykłe podłoże nie wystarczy, tylko musi być aktywne?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Właśnie nie musi być,podłoże aktywne to taki "bajer",bardziej działają liście ketapangu i innych drzew przeznaczonych dla krewetek :).(na forach krewetkowych bez tego robia i jakos żyją te krewetki im)
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

BettaManiac, zgodnie z tym co napisałeś, mogę wnioskować, że pozostałe caridina też nie wymagają podłoża aktywnego?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Wszystkie nie wymagają z tego co wiem,wymagają po prostu soli mineralnych do wody (nie kupuj skałek mineralnych i kulek mineralnych,bo to nic nie daje).
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

dzięki ;)
ODPOWIEDZ