Rybka-niewidka

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Rybka-niewidka

Post autor: mate64 »

Jeden samiec przepadł. Nie ma nigdzie ani żywego ani martwego rybka, ani też nie znalazłem jakichkolwiek szczątków. Przeszukałem całe akwarium, a że nie mam w nim zbyt dużo miejsc gdzie rybka może sie schować toteż mam 100 % pewności że osobnik ten przepadł w niewyjaśnionych okolicznościach. Przeszukałem nawet okolice akwarium czy aby jakoś nie wydostał się ze zbiornika ale nic.

W akwarium NIE MAM nic żarłocznego. Obsada to 5 neonków, 2 młode mieczyki, obecnie 6 gupików, 4 małe molinezje, 2 małe kiryski i niewielki glonojad (niewiele większy od gupika).

I teraz kurka nie wiem, czy ja głodze te rybki (nie słychać chrzęstu ości) że posunęły się do aktu kanibalizmu, czy też któryś z neonków to zakamuflowana pirania, czy ten gupik przystawiał sie nie do tej samicy co trzeba i spoczywa gdzies pod żwirkiem?? Czy ja mam jakąś mafie w akwarium??

Czy rybka może zniknąć bez śladu ??
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

rybka mogła wyskoczyć jeśli nie masz pokrywy...a nawet jesli masz mogla wyskoczyc przy podmianie wody albo cus :)
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Rybka po prostu Ci zdechła i została zjedzona, to stwierdzenie że nie masz nic żarłocznego niczego nie dowodzi. Natura bardzo szybko radzi sobie z "czymś" co jest jej niepotrzebne, zatem Twoje rybki same zrobiły porządek i zapewniam Ciebie że tak było :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Dzięki, za odpowiedz :).

A i tak sądze że mógł się przystawić nie do tej panny co powinien i poszły w ruch pistolety i noże :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 01 cze 2006 21:39 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Kilka lat temu miałem jakiegoś małego giętkozęba..... przez kilka dni był widoczny a później ani widu ani słychu :D
Kiedyś "psikusa" sprawiały Kardynałki chińskie :D przy podmianie wody wyskakiwały mi (nawet niewidziałem tego ale muszą mieć niezłe odbcie :D) po kilku tygodniach poszkiwań okazało się że leży kilka piękie zakonserowanych za szafeczką ... :lol: ehh takie były moje początki z akwarium...
Awatar użytkownika
THOMA$
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2006 18:16
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: THOMA$ »

mi też dużo ryb wyskakuje szczególnie sumy rekinie a jak miałem kardynałki to qwyskoczył i go rozdeptałem :? przez przypadek przy pod mianie wody
piotrolek
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2006 9:05
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: piotrolek »

Kiedyś miałem samice mieczyka. W akwarium była tylko ona i jeden gupik pawie oczko. Gdy rano wstałem okazało się że rybki niema w akwarium. Przeszukałem całe akwa i wszstko co było możliwe(z myślą że mogła wyskoczyć). No i śla jakby zaginął.Na trzeci dzień z akwa strasznie ,,waliło'', niedało się wytrzymać. Więc musiałem wymienić wodę i stwierdzić co jest tego przyczyną. Więc wyciągnąłem wszystkie dekoraćje z akwa i zacząłem szukać przyczyny. okazało się że mieczyk tak się zaklinował w dużej muszli jakiegoś ślimola że niemógł wyjść no i...zdechł. Co lepsze miałem duże problemy z wyjęciem tej rybki i okazało się jeszcze że miała narybek. Niewiem czego ona tam szukała czy może uciekła przed tą drugą rybą i tam chciała wydać na świat potomstwo. Oczywiście po tym incydencje zmieniłem wystrój akwa na łupek i żadnych zakamarków. Może ty też powinełeś śprawdzić czy tam gdzieś w akwa przynajmniej nie spoczywa. Pozdrawiam!!!
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Nie mam żadnych muszli w akwarium, większość dekoracji wyjąłem z akwarium, żeby mieć pewność że gdzieś sie nie zaklinował i nic, niema śladu rybki.
Moje pierwsze akwarium i zapewne przejmuje się za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość :)

Obrazek
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Ja wyhodowałem 12 gupików. Po 2 tygodniach zostało 9. I gdzie się podziały 3 pozostałe? Zostały zjedzone. :cry: Nie chciałem wierzyc, do póki nie zobaczyłem malutkich kości na dnie. A następnego dnia kości już nie było. Myślę, że tobie przydażyło się coś podobnego :wink:
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie jak wspomniałem, natura szybko sobie z tym radzi. Kiedys wyjezdzajac na wakacje na 3 tygodnie po powrocie nie miałem 3 minorków i wcele nie takich małych i ani sladu ani widu. To normalne zachowanie ryb.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ponury
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2006 18:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ponury »

u mnie pożeraniem trupów za każdym razem zajmują się wszelkej maści glonojady, jednego razu zbrojnik wciągnął kilkumiesięcznego skalara w jedną noc, jak się rano obudziłem, to na dnie leżała tylko część głowy, a poprzedniego dnia ryba jeszcze żyła, Jak pisze Mireks nie ma się czym martwić to narmalne, choć przynam że jak pierwszy raz ryba mi w taki sposó zniknęła to też się zdziwłem
ODPOWIEDZ