Drożdże

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Drożdże

Post autor: Arion »

Witam, mam małe pytanko. Mianowicie w różnych źródłach można doszukać się informacji, że narybek a raczej larwy można wykarmić zawiesiną z drożdży. Ja znam co najmniej dwa rodzaje drożdży mianowicie piekarskie i browarnicze. O których mowa bo jest to nie sprecyzowane. Podłączam pod temat jeszcze jedno pytanie. Mam spiruline w pyłku i po rozrobieniu też się nada? Wykarmialem nią rozwielitke z powodzeniem bo mi się mnożyła.
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Nigdy nie zastanawiałem jakie mają to być drożdże, kupowałem w sklepie drożdże piekarnicze i tym karmiłem. Narybek można jeszcze karmić jbl nobil fluid (zawiesina z artemią) oraz mikrowitem i hikari first bites. Spirulinę dodawałem do pokarmów "własnych", podawanych większym rybom. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby podać spirulinę narybkowi tylko trudno jest z tego zrobić zawiesinę (mnie po podaniu zmiksowanych warzyw i krewetek pojawiała się ze spiruliny zielona chmurka).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Jakiego gatunku to narybek? Ja małe gatunki karmię pierwotniakami przez pierwsze kilka dni, a potem przechodzę na węgorki octowe, larwy solowca i rozwielitki. W tej kolejności. Moim zdaniem żywy pokarm sprawuje się znacznie lepiej niż kupne preparaty. Mniej brudzi wodę, jest chętniej jedzony i tańszy. Wszystko poza solowcem można łatwo hodować samemu.
60x30x40 tetraodon biocellatus, brachygobius xanthozona
25x25x25 -Planorbella duryi
ODPOWIEDZ