Projekt 112l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
neverlucky92
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019 15:05

Projekt 112l.

Post autor: neverlucky92 »

Witam serdecznie :) Chciałbym założyć akwarium 112l. z Waszą pomocą :) Zacznijmy od tego, że będzie to akwarium z mało wymagającymi roślinami, z centralną wyspą ze skał, z której będą wystawały korzenie. Podłoże to piasek kwarcowy. Zaczynam kompletowanie sprzętu i dlatego założyłem ten temat.

Chciałbym kupić już filtr kubełkowy żeby nie mieć żądnych problemów z filtracją wody i tutaj stajemy przed pierwszym dyletantem - jaki wybrać? Waham się pomiędzy IKOLA 450 a AQUAEL ULTRAMAX 1000. Który z nich jest lepszy? Kupić tańszą ikolę czy aquela? może jest jakiś pośredni filtr, godny uwagi w podobnej cenie? Nie chce przepłacać, proszę o pomoc :) Jeszcze w grę wchodzi AQUAEL FILTR MAXI KANI 250, który z tych trzech wybrać? :)


PS. Dodam jeszcze, że chce tam trzymać brzanki i skalary dlatego zależy mi na dobrej filtracji 🙂
gringo82
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2019 18:04

Post autor: gringo82 »

Trzy tygodnie temu sam zakładałem akwarium 112l ( po bardzo długiej przerwie bo po 10 latach :) ) i po bardzo długich namysłach zdecydowałem sie na chinczyka czyli na Sunsun HW 402b i do tego prefiltr Sunsun HW-603a.
Łączny koszt obu filtrów to niecałe 270zł, wkłady filtracyjne były w zestawie.

Póki co z filtrów jestem zadowolony główny filtr pracuje jako biologiczny (zeolit i ceramika) a mały jako mechaniczny no i zawsze w razie czego jest juz lampa UV jak by się coś działo niepokojącego ;)
ODPOWIEDZ